Będzie rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu krajowej "27" pod Świdnicą

08 listopad 2020
Autor: 
Rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu pod Świdnicą Redakcja, Google Street View

Na drodze krajowej nr 27 w pobliżu Wilkanowa (gmina Świdnica) powstanie rondo, które zastąpi niebezpieczne skrzyżowanie z drogą do miejscowości Słone. Drogowcy otrzymali oferty z pięciu firm. Najniższa wynosi ponad 4,6 milionów.

Czy na skrzyżowaniu DK-27 z trasą Wilkanowo-Słone będzie bezpieczniej? Wszystko na to wskazuje.

W miejscu obecnego skrzyżowania pojawi się rondo. Ponadto zakres inwestycji obejmuje budowę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych oraz budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew i krzewów i budowę kanału technologicznego. Nie zabranie też urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze otworzyła koperty z ofertami firm, które chcą zrealizować inwestycję. Do przetargu stanęło pięć przedsiębiorstw, ale budżetu drogowców nie przekracza tylko jedna propozycja, która wynosi ponad 4,6 milionów złotych. Czas prac zgodnie z projektem umowy, która niebawem zostanie podpisana, powinien wynosić 8 miesięcy z wyłączeniem okresu zimowego (15.12 do 15.03).

Niebezpieczne miejsce

Skrzyżowanie krajowej "27" pod Wilkanowem to miejsce, w którym często dochodzi do wypadków oraz kolizji drogowych. Niejednokrotnie są to zdarzenia, w których giną ludzie lub ciężko ranni trafiają do szpitala.

Do większości kraks dochodziło niemalże w ten sam sposób. Kierowcy jadący od Wilkanowa lub Słonego ignorowali znak "stop" i bez zatrzymywania się wjeżdżali na skrzyżowanie. Wtedy dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń czołowo-bocznych. Ponadto należy dodać, że kierowcy jadący DK-27 nie zawsze poruszają się z przepisową prędkością.

Przeczytaj też: Sulechów: Szpital przyjmuje tylko pacjentów z koronawirusem. Inni nie otrzymają pomocyRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u