Ile kosztuje kurs KPP w Zielonej Górze?

25 styczeń 2021
Ile kosztuje kurs KPP w Zielonej Górze?

Zajęcia z kwalifikowanej pierwszej pomocy to kurs, który uchodzi za specjalistyczny. Tylko dzięki ukończeniu tego szkolenia i zdaniu państwowego egzaminu można uzyskać tytuł ratownika. Ile kosztuje kurs KPP i czego się na nim nauczymy?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy - co wchodzi w zakres szkolenia?

Zakres szkoleń tego typu regulują bardzo konkretne przepisy. Jednostki certyfikujące nie mogą zbyt mocno modyfikować programu, bo ten jest precyzyjnie opisany w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 2006 roku.

Sam tytuł ratownika oraz wynikające z tego kompetencje reguluje artykuł 13 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Uzyskany dokument jest ważny przez trzy lata. Po tym czasie trzeba go odnowić. Jest to bardzo trafna decyzja ustawodawcy, który w ten sposób niejako zapewnia, że wszystkie osoby posiadające tytuł ratownika, będą miały aktualną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Na dobrych szkoleniach z kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy, na przykład na tych, które organizuje Centrum Ratownictwa, zdecydowaną większość przekazywanych informacji stanowią umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są przez osoby zawodowo związane z branżą ratowniczą, a mianowicie lekarze lub ratownicy medyczni.

Na szkoleniu nauczymy się wszystkich określonych w ustawie rzeczy, które mogą przydać się w sytuacji, kiedy będzie trzeba ratować ludzkie życie. Kursanci dowiedzą się, jak opatrywać różne rodzaje ran, jak zabezpieczyć osobę ze złamaną kończyną w transporcie. Poznają też zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczestnicy szkolenia nauczą się też obsługi defibrylatora, a także sprawdzą się w wielu różnych inscenizowanych sytuacjach, które mają na celu odzwierciedlać prawdziwe warunki. Czasem będzie to udzielanie pierwszej pomocy osobie wyziębionej w lesie, a kiedy indziej trzeba będzie ewakuować osobę poszkodowaną z trudno dostępnego terenu.

Tak szeroki zakres tematyczny w połączeniu z wiedzą, jaką w ciągu pracy w terenie nabyły osoby szkolące, zapewnia pokaźną ilość wiedzy i umiejętności. Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy porusza też szereg zajęć teoretycznych, jednak na pierwszy plan zdecydowanie wybija się tutaj praktyka. To właśnie ta część szkolenia może zaważyć na tym, czy w sytuacji zagrożenia uda się uratować ludzkie życie.

Ile kosztuje kurs KPP w Zielonej Górze?

Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w województwie lubuskim, ale i w całej Polsce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ukończenie takiego szkolenia może zaważyć na tym, czy uda się uratować życie ważnych dla nas osób.

Pewną motywacją może być też chęć podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz - co za tym idzie - uzyskanie od przełożonego podwyżki czy chęć dostania się do służb mundurowych, w tym policji czy straży pożarnej. Zainteresowanie szkoleniami rośnie też za sprawą pandemii COVID-19, kiedy przeciążona służba zdrowia nie zawsze zdąży przyjechać z pomocą na czas.

Cena dobrego kursu KPP w Zielonej Górze, wraz z wydaniem odpowiedniego zaświadczenia, oscyluje w granicach 950 złotych. Ważne, aby w tej cenie uzyskać dostęp nie tylko do szkolenia, ale i wszystkich niezbędnych materiałów, jakie trzeba przyswoić, by odpowiednio przygotować się do egzaminu.

Osoby, które zdecydują się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jaki oferuje Centrum Ratownictwa, w cenie dostają dostęp do strefy klienta, dostęp do materiałów szkoleniowych, wszystkich prezentacji wykorzystanych w trakcie kursu oraz dodatkowych materiałów e-learningowych. Co ważne, w cenie jest też certyfikat. Jednostka dopuszcza też płatność w ratach. Najbliższe szkolenie w Zielonej Górze odbędzie się już 19 lutego 2021 roku, szczegóły poznasz na: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/zielona-gora

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u