Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy - co wchodzi w zakres szkolenia?
Zakres szkoleń tego typu regulują bardzo konkretne przepisy. Jednostki certyfikujące nie mogą zbyt mocno modyfikować programu, bo ten jest precyzyjnie opisany w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 2006 roku.
Sam tytuł ratownika oraz wynikające z tego kompetencje reguluje artykuł 13 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Uzyskany dokument jest ważny przez trzy lata. Po tym czasie trzeba go odnowić. Jest to bardzo trafna decyzja ustawodawcy, który w ten sposób niejako zapewnia, że wszystkie osoby posiadające tytuł ratownika, będą miały aktualną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
Na dobrych szkoleniach z kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy, na przykład na tych, które organizuje Centrum Ratownictwa, zdecydowaną większość przekazywanych informacji stanowią umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są przez osoby zawodowo związane z branżą ratowniczą, a mianowicie lekarze lub ratownicy medyczni.
Na szkoleniu nauczymy się wszystkich określonych w ustawie rzeczy, które mogą przydać się w sytuacji, kiedy będzie trzeba ratować ludzkie życie. Kursanci dowiedzą się, jak opatrywać różne rodzaje ran, jak zabezpieczyć osobę ze złamaną kończyną w transporcie. Poznają też zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Uczestnicy szkolenia nauczą się też obsługi defibrylatora, a także sprawdzą się w wielu różnych inscenizowanych sytuacjach, które mają na celu odzwierciedlać prawdziwe warunki. Czasem będzie to udzielanie pierwszej pomocy osobie wyziębionej w lesie, a kiedy indziej trzeba będzie ewakuować osobę poszkodowaną z trudno dostępnego terenu.
Tak szeroki zakres tematyczny w połączeniu z wiedzą, jaką w ciągu pracy w terenie nabyły osoby szkolące, zapewnia pokaźną ilość wiedzy i umiejętności. Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy porusza też szereg zajęć teoretycznych, jednak na pierwszy plan zdecydowanie wybija się tutaj praktyka. To właśnie ta część szkolenia może zaważyć na tym, czy w sytuacji zagrożenia uda się uratować ludzkie życie.
Ile kosztuje kurs KPP w Zielonej Górze?
Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w województwie lubuskim, ale i w całej Polsce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ukończenie takiego szkolenia może zaważyć na tym, czy uda się uratować życie ważnych dla nas osób.
Pewną motywacją może być też chęć podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz - co za tym idzie - uzyskanie od przełożonego podwyżki czy chęć dostania się do służb mundurowych, w tym policji czy straży pożarnej. Zainteresowanie szkoleniami rośnie też za sprawą pandemii COVID-19, kiedy przeciążona służba zdrowia nie zawsze zdąży przyjechać z pomocą na czas.
Cena dobrego kursu KPP w Zielonej Górze, wraz z wydaniem odpowiedniego zaświadczenia, oscyluje w granicach 950 złotych. Ważne, aby w tej cenie uzyskać dostęp nie tylko do szkolenia, ale i wszystkich niezbędnych materiałów, jakie trzeba przyswoić, by odpowiednio przygotować się do egzaminu.
Osoby, które zdecydują się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jaki oferuje Centrum Ratownictwa, w cenie dostają dostęp do strefy klienta, dostęp do materiałów szkoleniowych, wszystkich prezentacji wykorzystanych w trakcie kursu oraz dodatkowych materiałów e-learningowych. Co ważne, w cenie jest też certyfikat. Jednostka dopuszcza też płatność w ratach. Najbliższe szkolenie w Zielonej Górze odbędzie się już 19 lutego 2021 roku, szczegóły poznasz na: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/zielona-gora