Zadbany ogród marzenie czy moda?

22 marzec 2021
Zadbany ogród marzenie czy moda?

Nic tak nie relaksuje jak weekendowy pobyt na własnej działce, pielęgnacja ulubionych kwiatów w ogrodzie czy choćby niewielki kawałek ogródka przed domem. Jednak, aby ogród cieszył oko, konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Zwłaszcza po zimie, kiedy spod ziemi zaczynają wynurzać się zgniłe liście, konieczne jest zabranie się za wiosenne porządki. Pamiętajmy, że dzięki własnej wyobraźni i pomocy specjalistów nawet w naszym niewielkim, przydomowym ogródku możemy stworzyć prawdziwy, wymarzony ogród.

Wystarczy, jeżeli będziemy pamiętać o kilku, prostych zasadach.

Porządki

Przede wszystkim warto rozpocząć nasze prace od ...generalnych porządków. Usuńmy z ogrodu zeschnięte liście, zajmijmy się grabieniem trawników. Warto też sprawdzić, w jakim stanie po zimie są zasadzone w ogrodzie rośliny. Koniecznie uzupełnijmy też narzędzia niezbędne do pielęgnacji roślin ogrodowych.

Plan

Zanim zaczniemy obsadzanie ogrodu ulubionymi roślinami, warto wcześniej przygotować projekt ogrodu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kupimy wybrane rodzaje roślin w odpowiedniej ilości, a końcowy efekt będzie zgodny z oczekiwanym.

Koszenie

Pamiętajmy, żeby dbać o regularne koszenie trawnika przez cały rok. Koszenie zabezpiecza przed wysychaniem i dba o to, aby nie powstawały puste miejsce na naszych trawnikach. Koszenie nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza latem, kiedy trawa powinna być skoszona bardzo krótko. Jeżeli chcemy, aby koszenie nie uszkodziło roślin, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosiarkę z ostrymi nożami. Ranking najlepszych kosiarek znajdziesz pod poniższym linkiem 4winds.pl/kosy-spalinowe.

Podlewanie

Wszystkim, którzy dbają o ekologię, z pewnością spodoba się pomysł podlewania ogrodu wodą z deszczówki. Można używać do tego celu również wody z kranu, ważne jest tylko, aby woda odstała przynajmniej 2 godziny, dzięki temu ulotni się z niej chlor, szkodzący roślinom.

Usuwanie chwastów i nawożenie roślin

Chwasty możemy usuwać mechanicznie lub przy pomocy pestycydów. Nawożenie to kolejny ważny element dbania o właściwy wygląd naszego ogródka. Dostarczane w ten sposób składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin.

Pamiętajmy, że posiadanie ogrodu to nie tylko relaks, ale i konieczność włożenia wysiłku w prace przy jego pielęgnacji. Tym niemniej z pewnością warto poświęcić czas, bo rezultaty cieszą oko i pozwalają na zasłużony wypoczynek, a przy tym dają ogromną satysfakcję! Poza tym efektami swojej pracy możesz cieszyć się nie tylko przez jeden sezon, ale przez wiele lat.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u