Jakie legowisko dla psa jest najlepsze?

27 maj 2021
Autor:  Artykuł partnera
Jakie legowisko dla psa jest najlepsze?

Każdy opiekun psiego czworonoga wie, że odpowiednie legowisko to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia. Idealne posłanie jest ważne nie tylko dla psa ze względu na komfort snu, ale również dla właściciela - wygodne legowisko powstrzyma zwierzę przed kładzeniem się na kanapie lub na łóżku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze idealnego legowiska, przeczytaj artykuł i zdobądź wszystkie niezbędne informacje.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając legowisko dla psa?

Wybierając idealne legowisko dla czworonoga, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Wówczas wybierzemy model najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji zwierzęcia.

Pierwszym i najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest rozmiar posłania. Należy bezwzględnie pamiętać, aby dopasować wymiary legowiska do wielkości psa. Przed zakupem warto więc we właściwy sposób zmierzyć pupila, tak aby poznać jego dokładne wymiary, a nie kierować się rozmiarem „na oko”. Zwierzę należy mierzyć od głowy do ogona (a konkretnie – do jego podstawy). Wybierając posłanie, warto uwzględnić również ruchliwość psa podczas snu i w ciągu dnia. Do otrzymanego wyniku trzeba więc dodać minimum 25 cm. W przypadku szczeniaka sprawdzi się średnie legowisko, które będzie towarzyszyć pupilowi przez pewien etap wzrostu. Należy jednak pamiętać, aby nie decydować się od razu na duże posłanie, przeznaczone dla dorosłego psa, ponieważ szczenię może nie czuć się w nim wystarczająco komfortowo i bezpiecznie. Na stronie https://fera.pl/legowiskodlapsa/ dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju posłań. Każdy może dopasować wygląd legowiska do stylu wnętrza.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, decydując się na legowisko dla psa, jest materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Ważna jest nie tylko wierzchnia partia tworzywa, ale również wypełnienie całego posłania. Niech zewnętrzny materiał będzie miękki w dotyku, wytrzymały, odporny na zadrapania spowodowane ostrymi pazurkami i łatwy w czyszczeniu. Z kolei tworzywo stanowiące wypełnienie legowiska powinno być odporne na wszelkie odkształcenia. Świetnie sprawdzają się kulki silikonowe, produkowane z wytrzymałego włókna poliestrowego oraz silikonu.

Jak wybrać legowisko dla alergika?

Jeśli twój pies jest alergikiem, pamiętaj, że przeznaczone dla niego posłanie powinno charakteryzować się antyalergicznością. Do nieuczulających wypełnień należą m.in. wspomniane już kulki silikonowe, które świetnie sprawdzą się u większości czworonogów. Również obicie legowiska powinno być antyalergiczne. W tym wypadku zastosowanie znajdują surowce naturalne, m.in. bawełna oraz trawa morska. Wybierać można też spośród specjalnych materacy, wyposażonych w powłokę antyalergiczną.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u