Pijany kierowca ciężarówki wpadł na trasie S3. Wydmuchał ponad 2,3 promila

27 maj 2021
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki wpadł na trasie S3 Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez ITD na trasie S3. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Został przekazany w ręce policji.

Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się 58-letni kierowca ciężarówki zatrzymany na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyzna przewoził stal z Krakowa do Szczecina.

W trakcie rutynowej kontroli inspektor ITD wyczuł od szofera woń alkoholu. Szybko okazało się, że mężczyzna faktycznie jest pijany.

- Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu, a dokładniej 2,31 promila. Mężczyznę zatrzymała policja, która została wezwana na miejsce kontroli - informują inspektorzy.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto otrzyma zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Przeczytaj też: Wyprzedzał ciężarówki, bo "śpieszył się na prom". Obywatel Ukrainy nie miał świadectwa kierowcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u