Moskitiery i inne gadżety, dzięki którym ochronisz swoje mieszkanie przed insektami

01 lipiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Moskitiery i inne gadżety

Lato i wiosna to czas, w którym budzą się wszelkiego rodzaju owady latające, będące w stanie nam skutecznie uprzykrzyć życie. Na szczęście branża ogrodowa pod tym względem została wyposażona w produkty, które mogą pomóc ochronić mieszkanie lub dom przed niechcianymi gośćmi.

Spora liczba tych produktów jest przeznaczona do montażu nieinwazyjnego, a więc nie będą potrzebne dodatkowe zezwolenia pozwalające na ingerencję w elewację zewnętrzną (np. w bloku wielorodzinnym). Lato to czas, kiedy chętniej otwieramy okna i drzwi balkonowe na całą szerokość. Dzięki temu mamy możliwość by w pełni korzystać z dobrodziejstw letniej pogody. Jakie zatem produkty warto zakupić, aby zapewnić sobie pełny komfort w mieszkaniu.

Top 5 gadżetów chroniących przed owadami - co warto kupić?

1. Moskitiery

Produkty w tej kategorii ogrodowej są zazwyczaj bardzo proste w montażu i nie wymagają nakładu dodatkowych środków z naszej strony. Najprostszym systemem montażowym są rzepy. Moskitiery tego typu są wyposażone w taśmę, z której odrywa się część zabezpieczającą i nakleja bezpośrednio na odtłuszczoną i czystą ramę okienną. Drobne oczka siatki pozwalają zabezpieczyć okna w bardzo prosty sposób. Moskitiery to produkt bardzo wytrzymały, który może nam posłużyć nawet przez kilka sezonów.

2. Ultradźwiękowe odstraszacze

Jest to stosunkowo nowy produkt w tej branży. Owady, jak i pozostałe zwierzęta nie tolerują konkretnych częstotliwości dźwięków, co zostało wykorzystane przez producentów tych produktów. Działa właściwie od razu po włączeniu. Dźwięki tego typu nie są słyszane przez ludzkie ucho, więc urządzenie nie powinno przeszkadzać przy codziennych pracach na tarasie, balkonie czy w domu. Mając jednak zwierzęta takie jak psy czy koty, warto znaleźć opinię lub poradzić się ekspertów czy takie urządzenie będzie bezpieczne dla naszych pupili.

3. Lampy owadobójcze

Jest to kolejny hit dla tych, którzy chcą się zabezpieczyć przed nadmierną liczbą insektów w mieszkaniu. Lampę najlepiej zastosować w newralgicznych miejscach, w których zauważamy najwięcej niepożądanych owadów. Jednak nie poleca się jej wieszać na tarasie czy balkonie, gdzie mogą pojawić się pszczoły czy trzmiele, których obecność nie szkodzi, a wręcz pomaga. Jest to jednak znaczny wydatek, gdyż dobrej jakość lampa owadobójcza może kosztować nawet kilkaset złotych.

4. Środki owadobójcze do kontaktu

Produkty te zazwyczaj są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, a działają praktycznie natychmiast. W dobrze zaopatrzonych sklepach można zaopatrzyć się w środki do doraźnego rozpylania (spray), ale są też takie, które można podłączyć do kontaktu. Środek zawarty w wkładzie będzie uwalniany przez cały czas. Dyfuzor działa na zasadzie podgrzewacza, który uwalnia olejki eteryczne oraz środek zawarty w pojemniczku. Jest to tani i skuteczny sposób, który w dość krótkim czasie odstraszy insekty z pomieszczeń. Można je nabyć już za kilka polskich złotych.

5. Packa na muchy i inne owady

Może to nie wygląda elegancko, gdy biegniemy z packą, by zabić muchę czy innego niepożądanego owada, ale prawda jest taka, iż packa to jeden z najprostszych sprzętów, które mogą pomóc w walce z insektami. Gadżet ten jest niezwykle tani, ale produkowany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest na tyle giętkie, że tak łatwo się nie zepsuje. Wytrzymuje duże obciążenie użytkowe, a koszt nabycia takiego produktu zazwyczaj jest niewielki. Najtańsze packi na muchy kosztują tylko kilka polskich złotych!

Ekologia w ochronie przed insektami - jakie środki i gadżety są godne uwagi?

Wbrew pozorom natura potrafi nam dobrze doradzić w kwestiach zabezpieczeń przed niechcianymi gośćmi w postaci insektów. W oknach lub na balkonie wystarczy posadzić np. komarzycę (Plectranthus coleoides), która ma wiele odmian zapewniających niesamowitą kolorystykę liści. Jej zapach działa odstraszająco na komary - stąd jej nazwa. Jest to roślina jednoroczna, ale z powodzeniem można ją zimować w domu. Kolejnymi ekologicznymi sprzymierzeńcami w walce z insektami są olejki eteryczne. I tak działanie odstraszające będzie miał olejek goździkowy, patchouli czy o zapachu trawy cytrynowej.

Mieszkania we Wrocławiu - obido.pl zostały tak przygotowane, by wszelkie udogodnienia, które chcemy umieścić w oknach lub konkretnych pomieszczeniach, były łatwe do zamontowania i późniejszego użytkowania. Niemniej nowe mieszkania to zazwyczaj świetne warunki, w których nie ma potrzeby uruchamiania wszystkich środków zwalczających owady. To piękne miasto, dzięki działaniom Urzędu Miasta zostało już wyposażone w środki zwalczające nadmierną liczbę insektów. Mimo wszystko jednak warto mieć na podorędziu środki, które pomogą nam w ewentualnej walce z insektami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u