Wzorowy korytarz życia na A2 w Lubuskiem. Służby pędziły do wypadku!

01 lipiec 2021
Wzorowy korytarz życia na A2 w Lubuskiem. Służby pędziły do wypadku! Lubuska Policja

Pod koniec czerwca na autostradzie A2 doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym udział brały dwa pojazdy ciężarowe. Jeden z poszkodowanych wymagał pomocy medycznej i szybkiego transportu do szpitala. 

W czwartek, 29 czerwca, po godzinie 14, na 27 km autostrady A2 w kierunku Świecka doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF zjechał na pas awaryjny, na którym stał samochód obsługi autostrady. Jego tył wyposażony został w poduszkę antyzderzeniową. Zastosowana ochrona sprawiła, że DAF odbił w lewą stronę i zatrzymał się na barierze pasa rozdziału. Podczas zderzenia wewnątrz volvo znajdował się pracownik autostrady i to właśnie on, wymagał pomocy medycznej.

Sytuacja na drodze spowodowała utrudnienia w ruchu, czego efektem był wielokilometrowy korek. Na miejsce wezwane zostały służby. Jak zawsze w takich sytuacjach liczył się czas i jak najszybszy dojazd do poszkodowanego. W tym miejscu słowa ogromnego uznania należą się kierowcom pojazdów znajdujących się na drodze, którzy wzorowo utworzyli korytarz życia. Dzięki temu mężczyzna bardzo szybko został przetransportowany karetką do szpitala. Inne służby, w tym sulęcińscy policjanci mogli w tym czasie sprawnie i bez przeszkód pracować na miejscu zdarzenia, tak aby ruch został upłynniony jak najszybciej.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Międzyrzecza. Bus wjechał pod pociąg. W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u