Czy warto jechać na zagraniczne wakacje w czasach COVID-19?

12 lipiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Czy warto jechać na zagraniczne wakacje w czasach COVID-19?

Zagraniczny urlop to coś, na co czeka wiele osób, które codziennie muszą mierzyć się z pracą oraz powszednimi problemami. Czy jednak w czasach koronawirusa tego typu wyjazd jest bezpieczny? O czym pamiętać przed wyruszeniem w podróż? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Zacznij od ubezpieczenia podróżnego na wyjazd

Zanim spakujesz walizki, zadbaj o ochronę swojego zdrowia oraz finansów. W tym celu powinieneś zainteresować się zakupem polisy turystycznej. Dzięki niej będziesz przygotowany na niemal każde zdarzenie, które może Cię spotkać podczas zagranicznego urlopu. Jeśli zależy Ci na najlepszej polisie dopasowanej do Twoich potrzeb, zajrzyj do Internetu. Znajdziesz tam ogólnodostępny kalkulator ubezpieczeniowy, który w szybki i pozbawiony formalności sposób wyliczy składkę polisy. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o sobie oraz wyjeździe, by po chwili mieć przed oczami najlepsze oferty. Więcej o kalkulatorach ubezpieczeniowych na wyjazd: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Zadbaj o dokumenty przed urlopem

Niektóre kraje będą wymagać od Ciebie wyniku testu na obecność koronawirusa, który będzie potwierdzał, że jesteś zdrowy. Zazwyczaj test należy wykonać nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem. Zasady mogą się jednak zmieniać, dlatego powinieneś na bieżąco sprawdzać informacje dotyczące kraju, do którego się wybierasz. Nie zapomnij też spakować do walizki dowodu osobistego lub paszportu. Bez nich nie uda Ci się wejść na pokład samolotu, nawet jeśli będziesz miał negatywny wynik testu na COVID-19.

Będąc na wakacjach przestrzegaj lokalnych zasad

Każdy kraj walczy z koronawirusem na swój unikalny sposób. Z tego powodu w różnych miejscach obowiązują różne obostrzenia. Dobrze więc byłoby, gdybyś przed udaniem się na urlop sprawdził, z jakimi ograniczeniami możesz się spotkać. Jest to szczególnie ważne w kontekście ewentualnej kwarantanny. Jeśli udasz się do miejsca, w którym każdy przyjezdny musi być odseparowany przez jakiś czas po przylocie, to może oznaczać marnowanie cennych dni urlopowych.

Gdy już będziesz na miejscu, nie próbuj wyłamywać się i łamać lokalne zasady. Musisz wiedzieć, że za uporczywe uchylanie się i narażanie innych ludzi na ryzyko zakażenia wiele rządów przewiduje kary grzywny. Pamiętaj też, że ewentualna grzywna będzie w obcej walucie, co może znacznie uderzyć Cię po portfelu.

Zagraniczny urlop nie jest niebezpieczny, ale należy się do niego odpowiednio przygotować. W innym wypadku możesz spotkać się sytuacją, w której nie zostaniesz wpuszczony na teren jakiegoś kraju lub pociągnięty do odpowiedzialności za nieprzestrzeganie lokalnych zasad. Zainwestuj w ubezpieczenie turystyczne, by czuć się pewnie i ochronić się przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Pamiętaj też, że żaden produkt ani usługa nie są w stanie w 100% wyeliminować ryzyka zakażenia. Wszystko leży w Twoich rękach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u