Program partnerski - dobry sposób na zarabianie w sieci

12 sierpień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Program partnerski - dobry sposób na zarabianie w sieci pexels.com

Programy partnerskie to sposób na zdobywanie nagród, w którym korzyści osiąga zarówno zleceniodawca, jak i osoba promująca dany sklep lub towar. W celu sprzedaży produktów wykorzystywane są linki afiliacyjne, które można prezentować w różnych miejscach w sieci, by potencjalny klient, klikając w nie, dokonał zakupu towaru lub usługi. Jest to bardzo ciekawy sposób na zdobywanie nagród w sieci, z którego korzyści osiągają wszystkie strony transakcji – klient, pośrednik oraz sprzedawca. Dlaczego warto wziąć udział w programie partnerskim i jak dzięki niemu osiągnąć zyski?

Program partnerski - na jakich zasadach działa?

by sprzedać określony produkt, konieczna jest jego odpowiednia reklama. Programy partnerskie obowiązek rozpowszechnienia wiadomości o produkcie wykorzystują użytkowników sieci i ich możliwości, zamiast inwestować środki w reklamę. W programach partnerskich mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły już osiemnaście lat i posiadają konto na danej platformie. Otrzymują wówczas one specjalny link, który powinni rozpowszechniać na własnych stronach internetowych i promować produkty w takich miejscach, jak media społecznościowe, blogi czy wiadomości e mail, rozsyłane do znajomych. Można także wziąć udział w programach afiliacyjnych, które gromadzą różne programy partnerskie - zbudowana w ten sposób sieć afiliacyjna przyciąga sporo osób, szukających okazji na tańsze zakupy. Program partnerski umożliwia zysk każdej ze stron - wśród firm i sklepów internetowych można zaobserwować większy ruch, a co za tym idzie zwiększoną sprzedaż, osoby promujące daną platformę ze względu na uczestnictwo w programach partnerskich zostają nagradzane, natomiast klient ma okazję otrzymać wymarzony towar nierzadko po niższej cenie, niż zwykle. Programy partnerskie cieszą się zwiększoną popularnością zwłaszcza w takich dniach, jak okres przed Bożym Narodzeniem czy Black Friday, gdy promocyjne ceny przyciągają kupujących.

Programy partnerskie - jak zdobywać nagrody?

Uczestnicy programów partnerskich by osiągnąć zysk, muszą włożyć najpierw trochę wysiłku w opracowanie metody, która posłuży do promocji linku. Nawet najlepszy program partnerski wymaga włożenia nieco pracy, jednak bardzo szybko starania te zaprocentują i zaczną przynosić zyski. Współpracę z programami partnerskimi warto rozpocząć od założenia własnej strony internetowej lub bloga, na którym prezentować będziemy własne treści, najlepiej tematycznie związane z oferowanym produktem. Pomocne w tym celu będą narzędzia, oferowane często przez właścicieli programów partnerskich. Duży ruch możemy osiągnąć także wykorzystując swoje konto w najpopularniejszych mediach społecznościowych - jest to bardzo dobre miejsce do promowania programów partnerskich. W przypadku programów partnerskich ważna jest nasza kreatywność i pomysłowość, a także znalezienie sposobu na dotarcie do klienta.

Najważniejsze cechy programów partnerskich

Jak wybrać najlepsze programy partnerskie? O tym, czy warto przystąpić do danego programu partnerskiego decyduje kilka czynników. Jednym z najważniejszych z punktu widzenia uczestnika jest wysokość prowizji, która otrzymamy za sprzedaż produktu z naszego linka afiliacyjnego. Oczywiście bardzo ważna jest także cena produktu - lepiej otrzymać 10 % od sprzedaży towaru za 500 zł niż połowę ceny produktu dziesięciokrotnie tańszego. Idealnej proporcji nie znajdziemy w żadnym programie partnerskim, są jednak takie, jak choćby program partnerski, które dają spore możliwości manewru. Dobry program partnerski oferuje również wsparcie techniczne dla sprzedających, dzięki czemu mają oni dostęp nie tylko do bannerów promujących, które można umieszczać na stronach, ale także różnych skryptów pozwalających na zwiększenie sprzedaży. Ważny jest także próg wypłaty programów partnerskich - jeśli jest on wystarczająco niski, już po sprzedaży kilku, kilkunastu produktów będziemy mogli cieszyć się nagrodami.

Kategoria II stopnia w programie partnerskim

Zaletą programu partnerskiego jest także fakt, iż użytkownik korzystający z linku polecającego nie musi kupować dokładnie tego produktu, do którego dany link prowadzi. Program partnerski umożliwia otrzymanie nagrody również wtedy, gdy klient znajdzie inny produkt, mieszczący się w kategorii drugiego stopnia, i to właśnie on ostatecznie zostanie kupiony. Jest to rozwiązanie, które przynosi zysk zarówno kupującemu, jak i uczestnikowi programu partnerskiego. Wśród wymagań, jakie ma program partnerski jest także konieczność odczekania do momentu, gdy upłynie czas, w którym klient ma możliwość zwrotu towaru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u