Praca opiekunki seniora w Niemczech, czy warto?

06 wrzesień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Praca opiekunki seniora w Niemczech, czy warto?

Niemcy to kraj, który od wielu już lat stanowi dla Polaków główny cel wyjazdów zarobkowych. Trend ten nasilił się szczególnie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nasi zachodni sąsiedzi mają bardzo chłonny rynek pracy, który oferuje wiele miejsc pracy dla osób z wielu branż. W ostatnich latach szczególnie poszukiwane są opiekunki osób starszych. Dla kogo jest ta praca i czy jest ona opłacalna?

Opieka seniora w Niemczech  to domena kobiet w wieku 50 i więcej lat. Dominują Polki oraz kobiety z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Są one bardzo cenione przez niemieckie rodziny, które szukają osób mogących zaopiekować się ich bliskimi. Popyt na tego typu usługi rośnie z roku na rok, bowiem niemieckie społeczeństwo już dziś należy do najstarszych w Europie. Sprawia to, że zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych to jeden z bardziej przyszłościowych zawodów na najbliższe dekady. Pracy na pewno nie zabraknie, a oferowane pensje będą rosnąć.

Jak jest z zarobkami? Zarobki w opiece w Niemczech są atrakcyjne, ponieważ oprócz stałej, comiesięcznej kwoty, jaka wpływa na konto opiekunki, ma ona także zapewniony darmowy nocleg oraz wyżywienie, czyli odpadają jej główne koszty jakie muszą ponosić osoby pracujące za granicą. Doświadczona opiekunka, znająca dobrze język niemiecki może liczyć na zarobki dochodzące nawet w okolice 2 000 euro netto na miesiąc, chociaż średnia oscyluje zazwyczaj w okolicach 1700-1800 euro netto.

Wyjazd do pracy jako opiekunka seniora najlepiej zorganizować za pośrednictwem profesjonalnej agencji opiekunek, takiej jak Veritas Opieka. Dzięki temu to firma opiekuńcza dba o wszelkie formalności takie jak np. podpisanie umowy, oraz o dowiezienie opiekunki na miejsce pracy i odebranie jej po skończeniu zlecenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u