Budki dla kota - nie zgadniesz, czemu koty tak bardzo je kochają!

14 wrzesień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Budki dla kota - nie zgadniesz, czemu koty tak bardzo je kochają!

Budki dla kotów i kocie domki coraz częściej pojawiają się w sklepach zoologicznych jako alternatywa dla tradycyjnego legowiska dla kota. Budka dla kota lub domek wyróżniają się zazwyczaj ciekawym projektem, który wygląda tak atrakcyjnie, że sam chcesz zamówić produkt jako rodzaj niebanalnej ozdoby domu. Natomiast same koty uwielbiają nowe, nietypowe legowisko, więc nic dziwnego, że budka dla kotów tak szybko zdobyła popularność wśród kociarzy.

Domek dla kota, budka, czy może kryjówka - czym jest dla twojego pupila

Spektakularny sukces tego typu produktów wynika z tego, że zaspokajają one naturalną potrzebę kota do ukrywania się przed światem raz na jakiś czas. Kot domowy w naturalnym środowisku jest bowiem nie tylko drapieżnikiem, ale też ofiarą. Bezpieczeństwo jest dla niego bardzo ważne - pupil zachowuje się jak jego dzicy przodkowie, który wewnątrz kryjówek chronili się przed zagrożeniem. Choć dziś kot stanowczo nie należy już do dzikich zwierząt, instynkt sprawia, że szuka on bezpiecznego miejsca z dala od większych drapieżników.

Budki dla kota przydają się jednak nie tylko jako bezpieczne schronienie. Twój pupil, nawet jeżeli jest bardzo towarzyski, nie zawsze ma ochotę na interakcje społeczne. Może chce pobyć sam, z dala od natrętnego psa, który (jak to pies), ciągle chce się bawić. Może zestresowała go nagła wizyta gości? A może, najzwyczajniej w świecie, potrzebuje nieco prywatności. Ten rodzaj legowisk sprawdzi się jednak nie tylko dla spokojnego kota, który w ciągu dnia woli przebywać tam, gdzie jest najmniej ludzi. Budka może być dobrą opcją, by zapewnić kotu odrobinę spokoju, zwłaszcza jeżeli na co dzień mieszka w domu pełnym psów (powiedzmy sobie szczerze - czasami nawet jeden rozbrykany pies może spowodować potrzebę odpoczynku w spokojnym miejscu).

Budka dla kota - jak wybrać najlepszą

Pierwszym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru budki to jej rozmiar i dokładne wymiary. Pamiętaj, że domek dla kota powinien być na tyle duży, by kotu było w nim wygodnie - warto to sprawdzić wcześniej, przed zakupem. Koty małych ras zazwyczaj mieszczą się do wszystkich budek, niezależnie od tego, jaki ma ona kształt i wysokość. Sprawa komplikuje się, jeżeli Twój ulubieniec jest przedstawicielem dużych odmian, np. maine coon, kot norweski leśny, czy nawet brytyjski. Zmierz dokładnie swojego kota i porównaj jego wymiary do wymiarów produktu (wys i szer). Zakupiony towar nie zawsze zostanie przyjęty, jeżeli będziesz próbować go zwrócić całego w sierści, po wielu próbach zapakowania kota do środka. W takim przypadku najlepiej kupić budkę w sklepie internetowym -dzięki temu znajdziesz produkty o wymiarach godnych kotów większych rozmiarów. Warto też polować na promocje - najlepsza budka dla kota może być jednocześnie przystępna cenowo.

Wykonanie kociego domku to następny aspekt, który powinien zwrócić Twoją uwagę. Materiał, z którego jest wykonany, na pewno wpłynie na jego trwałość, dlatego unikaj budek z kartonu, które szybko zostaną zniszczone. Domki dla kotów z drewna, płyty mdf, czy nawet filcu mają o wiele większe szanse, że posłużą pupilowi przez dłuższy czas.

Budki dla kotów - przelotna moda, czy nowy standard?

Oryginalny kształt i forma sprawia, że ten rodzaj miejsca do odpoczynku dla kota budzi zainteresowanie nie tylko ze względu na kocie potrzeby, ale też względy estetyczne. Nie ma co ukrywać, według wielu opinii, budka może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Czy to jednak wystarczy, by zadomowiły się w naszych domach na dobre?

Oczywiście, że nie. O wiele ważniejsze jest to, że nasze koty czują się w budkach wygodnie, komfortowo i bezpiecznie - po prostu lubią spędzać w nich czas. Warto kupić swojemu kotu jego własny domek, kawałek własnej przestrzeni na pewno go uszczęśliwi.

Dostępne w sklepach budki mogą być doskonałym prezentem dla ulubieńca.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u