Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

12 listopad 2021
Autor:  Artykuł partnera
Jak wybrać dobrą kancelarię prawną dla swojej firmy?

Brak znajomości prawa to duża przeszkoda w rozwoju biznesu. Każdy błąd może słono kosztować firmę. Szczególnie jeśli w grę wchodzą spore pieniądze! Jednocześnie nikt nie wymaga od przedsiębiorcy, aby był specjalistą w każdej dziedzinie, w tym prawa.

W związku z tym warto zwrócić się do kancelarii prawnej, która wesprze firmę już od początku działalności oraz na kolejnych jej etapach. Sprawdź, jak wybrać najlepszą kancelarię prawną oraz na co zwrócić uwagę.

Zastanów się, czego potrzebuje Twoja firma

W pierwszej kolejności na pewno warto sprecyzować swoje oczekiwania. Zastanów się, jakie zadania chciałbyś powierzyć kancelarii prawnej. Chcesz rozszerzyć swoją działalność na nowe rynki albo branże? A może potrzebujesz specjalisty od prawa pracy? To pozwoli Ci określić oczekiwany zakres współpracy.

Szukasz profesjonalistów do obsługi kwestii prawnych związanych z bieżącymi czy planowanymi inwestycjami, rozwojem firmy, wchodzeniem na nowe rynki czy rozszerzaniem działalności na kolejne branże? Pamiętaj, że kancelaria prawna powinna mieć doświadczenie dotyczące konkretnej branży czy zagadnienia. Dzięki temu radcy prawni i adwokaci będą mieli już pewne „know-how”, w związku z czym udzielą Ci podpowiedzi, wskażą niuanse i ewentualne zagrożenia. Niektóre kancelarie specjalizują się głównie w dość skomplikowanych sektorach, jak infrastruktura i budownictwo, transport i logistyka, nieruchomości, produkcja i przemysł czy nowoczesne technologie, inne np. w kosmetologii czy działalności w internecie.

Kancelaria radcowska czy adwokacka?

Różnice pomiędzy zawodami radcy prawnego i adwokata są stosunkowo niewielkie i w praktyce dotyczą głównie formy ich zatrudnienia lub współpracy z samą kancelarią. Teoretycznie radca może zapewnić Ci kompleksowe wsparcie w zakresie prawnych aspektów prowadzenia firmy, jej rozwoju, spraw windykacyjnych itd. Od 2015 roku ma uprawnienia również do prowadzenia spraw karnoskarbowych – tak jak adwokaci. Z drugiej strony adwokat może mieć w tym temacie większe doświadczenie. Najlepiej więc skorzystać z usług kancelarii radcowsko-adwokackiej, która zapewni Ci kompleksowe wsparcie niezależnie od sytuacji.

Kancelaria prawna z polecenia?

Warto na nowo zaufać w siłę poleceń. Owszem, znaczenie na pewno mają oceny na portalach społecznościowych czy w wyszukiwarkach, jednak o opinię i rekomendacje warto poprosić np. zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Z drugiej strony jedną z najważniejszych podpowiedzi stanowi portfolio kancelarii, jak również przyznane nagrody. Udowadniają one, że masz do czynienia z profesjonalistami.

Długoterminowa współpraca z kancelarią prawną

Jednorazowa porada czy stałe wsparcie? Porada prawna na pewno zda egzamin w przypadku jednoosobowych działalności czy małych firm. Pamiętaj jednak, że potrzeby przedsiębiorstwa rosną z jego wielkością. Większa firma oznacza coraz więcej spraw wynikających chociażby z roszczeń czy potrzeb windykacji, nowych inwestycji czy obsługi tematów z dziedziny prawa pracy. Radcy prawni, którzy nie tylko specjalizują się w konkretnej branży, ale jednocześnie znają Twoją firmę od podszewki, mogą okazać się nieodzownym wsparciem.

W niewielkich firmach przedsiębiorcy często zajmują się sprawami prawnymi samodzielnie. W dużych to nie wchodzi w grę! Dzięki współpracy z dobrą kancelarią Twoja firma uniknie pułapek prawnych i osiągnie pełnię swoich możliwości.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Już 3 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak restauratorzy mogą włączyć się do akcji?

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Z Helu do Dąbia to 575 km i taki dystans dla chorej Hani przebiegnie żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny. Akcja ma na celu rozpropagowanie aukcji i zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki, która odbędzie się w sobotę w Dąbiu pod Krosnem Odrzańskim.

 • Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Czy luteina może korzystnie wpływać na wzrok?

  Twoje oczy potrzebują różnych składników odżywczych dla zachowania ich optymalnego zdrowia. Jednym z kluczowych organicznych związków w przypadku utrzymania dobrej kondycji widzenia jest luteina – karotenoid o właściwościach przeciwzapalnych.

 • Jakie są objawy stwardnienia rozsianego?

  Jakie są objawy stwardnienia rozsianego?

  Niektóre choroby sukcesywnie prowadzą do zaniku sprawności. Przewlekle schorzenia układu nerwowego mogą sprawiać, że dana osoba z biegiem czasu przestaje chodzić, samodzielnie się myć, a nawet zostaje przykuta do łóżka na lata. Jedną z takich chorób neurodegeneracyjnych jest stwardnienie rozsiane. Skąd ono się wzięło? Jakie są jego objawy? Jak wyglądają metody lecznicze? I czy da się wyjść z tej choroby?

 • Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Co zrobić kiedy zaginęło Ci zwierzę?

  Psy są wiernymi towarzyszami ludzi od wielu tysięcy lat. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego przyjaciela. Wielu z nas także wierzy, że pies nigdy się nie zgubi. Niestety, nie wszystko można przewidzieć.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u