Dlaczego ubezpieczenie na wakacje jest tak ważne?

24 marzec 2022
Autor:  Artykuł partnera
Dlaczego ubezpieczenie na wakacje jest tak ważne?

Wybierając się w podróż, zazwyczaj myślisz o samych cudownych chwilach. W głowie masz wiele planów, aktywności, emocji, a przede wszystkim widoków, które na Ciebie czekają. Rzadko do głowy przychodzi Ci niebezpieczna sytuacja lub wypadek. Zapewne nie spodziewasz się negatywnych zdarzeń. I słusznie, ponieważ jedziesz wypoczywać. Niemniej jednak wakacje są czasem, gdy może dojść do czegoś nieprzewidzianego, co będzie wymagało interwencji medycznej. Nawet proste leczenie stomatologiczne w obcym kraju bywa kosztowne. To jeden z powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie na wakacje. Jest ich więcej!

Czym jest ubezpieczenie na wakacje?

Wybierając się w podróż, trudno będzie Ci przewidzieć wszystko, co się wydarzy. Podczas poznawania nowej kultury i podziwiania niesamowitych widoków, zdarzyć się może uraz, kontuzja, choroba i wiele innych sytuacji, na które warto być przygotowanym. Ubezpieczenie na wakacje (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/) to w dużym stopniu zabezpieczenie Twojego majątku, dobrego samopoczucia oraz zdrowia.

Polisy turystyczne są różne - dopasowane do odmiennych grup odbiorców, więc łatwo znajdziesz ofertę, spełniającą Twoje wymagania. Ubezpieczenie na wakacje może mieć pośredni lub bezpośredni związek z aktywną turystyką i podróżowaniem. To Ty wybierasz, jak rozbudujesz swój pakiet podstawowy. Wiele zależy od destynacji. Wyjazd w góry z dziećmi w celu uprawiania sportów będzie wymagał nieco szerszego zakresu ochrony, niż spokojny wypoczynek na plaży we dwoje.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia?

Wśród turystycznych kierunków Polaków coraz popularniejsze są kraje, które nie mają dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej. Będąc np. na Zanzibarze, nie warto liczyć na profesjonalną pomoc medyczną w każdej sytuacji. Może się zdarzyć, że Twój stan zdrowia będzie wymagał nawet transportu do placówki w innym kraju - w tym przypadku RPA lub Kenii. Jest to dość kosztowne rozwiązanie. Bez ubezpieczenia, rachunek za pomoc medyczną może być niezwykle wysoki - obejmie zarówno koszty transportu, jak i leczenia. Jeśli wykupisz dobrze dobraną polisę, nie będziesz martwić się o konieczność zapłacenia za usługi medyczne z własnej kieszeni.

Ponadto, w zależności od wykupionego pakietu ubezpieczenia na wakacje, możesz liczyć na:

- pokrycie transportu do Polski lub innego kraju zamieszkania,
- pokrycie kosztów ewentualnej rehabilitacji, leków, wizyt lekarskich,
- pokrycie strat wyrządzonych w hotelu i innych placówkach,
- zwrot kosztów za zgubiony lub zniszczony bagaż,
- pomoc assistance w takich kwestiach, jak np. dojazd do placówki medycznej.

Możliwości jest naprawdę wiele. Możesz dopasować zakres ubezpieczenia na wakacje do swoich potrzeb. Ty decydujesz, co jest niezbędne, aby Twoja podróż była maksymalnie bezpieczna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u