Chcesz zapomnieć o byłej dziewczynie - postaraj się o to!

07 sierpień 2022
Chcesz zapomnieć o byłej dziewczynie - postaraj się o to!

Każdy chce się zakochać - przynajmniej raz w życiu. Niektórym z nas wychodzi to lepiej, innym gorzej, ale przeważnie danym jest nam poznać to uczucie. Warto jednak pamiętać o tym, że miłość może mieć swój niespodziewany kres, który może nastąpić nie z naszej winy. Wówczas pojawia się pytanie: jak zapomnieć o byłej dziewczynie i czy w ogóle jest to możliwe? Mówi się, że czas leczy rany, ale wiadomym jest także, że taki proces może trwać bardzo długo. Pamięć o byłej dziewczynie nie rozwieje się jak dym z komina - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Z pewnością łatwiej będzie nam zapomnieć o byłej dziewczynie, jeśli znajdziemy sobie coś, co wypełni nasze myśli na dłużej. Jeśli więc nie chcesz widzieć Twojej byłej dziewczyny co i rusz, np. w snach, to koniecznie musisz sobie znaleźć solidny punkt zaczepienia, by znów stanąć na nogi.

obraz 1

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie - warto znaleźć własną drogę

Jeśli z byłą dziewczyną spędzałeś każdą wolną chwilę i planowaliście już np. wspólną przyszłość, zapomnienie o niej może być szczególnie trudną czynnością. Z Twoją byłą dziewczyną będą Ci się bowiem kojarzyć różne sytuacje, smaki, czy też zapachy, nie mówiąc o miejscach, w których spędzaliście wakacje, czy jadaliście romantyczne kolacje, itp. To może wywoływać negatywne emocje, które z kolei mogą prowadzić do wzrostu agresji, nienawiści, itp. W szczególnie trudnych sytuacjach warto zrobić "porządek" w mediach społecznościowych, by nie mieć styczności z sytuacjami, wywołującymi dyskomfort psychiczny. Warto tutaj też poszukać różnych porad czy też podpowiedzi, np. w Internecie: https://dobre-portale-randkowe.pl/blog/jak-zapomniec-o-bylej-odpowiadamy/. Nie od rzeczy będzie także rozmowa z przyjacielem, czy też wspólne wypady ze znajomymi, by nie pozostawać z tymi myślami sam na sam. Spróbuj różnych rzeczy, na które dotychczas nie miałeś czasu - to także może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli jej spotkanie, przypadkowo, np. w pubie może być dla Ciebie nieprzyjemne, unikaj tych miejsc, w których pojawialiście się razem. Nie zawsze będzie to możliwe, ale warto spróbować.

Pustka po odejściu byłej dziewczyny - można sobie dać z tym radę

Mając na uwadze stabilizację swoich uczuć, zacznij spotykać się z innymi osobami. Nie od razu musisz to traktować jako pełnoprawną randkę. Wyjście do kina czy na obiad w miłym towarzystwie, może okazać się opcją do stworzenia nowej znajomości. Takie zachowania pomagają także ćwiczyć umiejętności interpersonalne, które z pewnością pomogą Ci ulepszyć przyszły związek. Jeśli po rozstaniu zamkniesz jeden rozdział, to nic nie stoi na przeszkodzie, by początek nowej drogi dał Ci pozytywne nastawienie do przyszłego, lepszego życia. Skasuj stare wiadomości w telefonie, schowaj jej zdjęcia do szuflady, zmień wystrój mieszkania, itp. - to z pewnością pomoże Ci zapomnieć o byłej dziewczynie nieco szybciej. Jak poczujesz, że jesteś gotowy na nowe otwarcie, zaczniesz randkować z innymi kobietami. Poszukiwanie miłości to trudny proces, który może trwać latami i pozostawić za sobą różnego rodzaju związki czy też przelotne romanse. Możesz powiedzieć, że chcesz zapomnieć o niej natychmiast, ale należy pogodzić się z tym, że taki proces potrwa dość długo. Przypominać Ci się będą stare rozmowy, a niektóre osoby będą Ci się z Nią z pewnością kojarzyć. Warto więc sobie dać czas i nie przyspieszać biegu wydarzeń. Zrozumienie, dlaczego Wam nie wyszło to naprawdę połowa sukcesu. To z pewnością pomoże odzyskać wiarę we własne siły i szybciej pozbędziesz się zbędnego balastu ze swojego życia. Skup się na tym, co chcesz osiągnąć, a w procesie zapominania będzie Ci o wiele łatwiej.

Dobrze zachować dobre wspomnienia o swojej byłej dziewczynie - to ma sens

Pamiętajmy także, że nowe kobiety niekoniecznie wymażą wspomnienia o byłej. Warto więc także pomyśleć o tym, by w pewien sposób zapamiętać z dawnego związku to, co było dobre. Być może nie jest to strategia na pierwsze tygodnie serialu własnej produkcji "Jak zapomnieć o byłej dziewczynie", ale dobre wspomnienia pozwolą Ci uwierzyć w to, że jesteś zdolny do tego, by poznać kogoś na portalach randkowych już wkrótce. Szybko zapomnieć o ludziach, z którymi łączyły nas mocne więzi, się nie da. Nową dziewczynę trudno będzie też poznać w stanie przygnębienia i smutku po stracie poprzedniej miłości. Znacznie lepiej wówczas skupić się na jakimś hobby, sporcie, czy też zmienić coś w pracy, niż od razu skakać na głęboką wodę. Koniecznie jednak trzeba wyjść ze swojego pokoju czy też domu i pójść do ludzi, bo w innym wypadku może się to dla nas skończyć o wiele gorzej. Niektórzy z nas będą musieli usunąć jej numer z telefonu, innym nie będzie to w ogóle przeszkadzać. Nowe emocje pozwolą im bowiem sięgnąć po czystą kartkę papieru i szybko stanąć na nogi. Zawód miłosny pozwoli Ci poznać nowe dziewczyny albo po prostu zająć się przez dłuższą chwilę czymś innym. Lubisz jeździć na motocyklu albo wspinać się w górach - zrób to. Szybko zauważysz, że nowe znajomości pozwolą Ci otrzeć łzy i odnaleźć się w przyszłości.

obraz 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u