Plecaki na co dzień i do zadań specjalnych, czyli na co zwracać uwagę, przy wyborze?

03 wrzesień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Plecaki na co dzień i do zadań specjalnych

Współcześnie, najczęściej znajdujemy się w ciągłym ruchu. Aby jednak nosić ze sobą różne detale i elementy tj. butelkę z wodą, przekąski, laptopa do pracy potrzebujemy właściwego narzędzia. Nie zawsze noszenie torebki na ramieniu jest wygodne. Aby zapewnić sobie komfort w drodze chociażby do szkoły, pracy, gdy udajesz się na wycieczkę na rowerze lub chcesz w podróży zrezygnować z dużego bagażu i noszenia walizki, możesz wybrać np. plecaki. Noszone na plecach, są idealne na codzienne wyjście, jak i wymagający wypad w góry. Nawet jeśli do jazdy na wakacje używasz samochodu, wygodne plecaki turystyczne mogą zająć porównywalną lub mniejszą ilość miejsca w bagażniku. Jakie są zatem rodzaje plecaków? Czy ma znaczenie czy wybierasz plecak męski czy plecaki damskie? Co zawiera plecak? Na co zwrócić uwagę, przy kupnie plecaka?

Plecak miejski, plecaki vintage, małe plecaki... o rodzajach słów kilka

Mówiąc plecaki, bardzo często mamy na myśli tornistry szkolne. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza jeśli jesteś uczniem lub rodzicem ucznia. Jednak świat plecaków jest znacznie bardziej rozbudowany, niż mógłbyś sądzić!

Spójrzmy na różnorodne rodzaje tego produktu, którego głównym zadaniem jest przenoszenie rzeczy. Wybierając plecak w sklepie, wybierasz nie tylko zwykły plecak czarny czy plecak skórzany. Jeśli lubisz stare czasy, znajdziesz na rynku także plecaki vintage.

Plecak niejedno ma imię. Nawet uczeń znajdzie tornister, plecaki szkolne plecaki młodzieżowy czy wzmocniony plecak ergo. Plecak może być miejski, plecak uniwersalny. Spośród plecaków znajdziesz jedno, dwu i trzykomorowe, a także plecaki na kółkach, wycieczkowe, przedszkolne, biznesowe, wycieczkowe , plecak turystyczny, plecak na laptopa. Sporo tego, prawda?

Co znajdziesz w plecaku, czyli elementy i zalety plecaka

Każdy plecak posiada pewne elementy podstawowe takie jak np. kieszeń główną, określoną ilość przegródek czy specjalne kieszenie dodatkowe. Możesz wybrać plecaki, zawierające większą lub mniejszą ilość elementów. Oczywiście, różni się ona także od rodzaju czy stylizacji plecaka.

Wobec tego warto wymienić, co wiemy. Plecak ma kieszeń główną, boczną, przednią, wewnętrzną, czasem kieszeń termiczną. Ma klapę i komorę główną. Może mieć też komorę na laptopa. Niektóre plecaki mają korpus miękki lub usztywniony. Niektóre plecaki oferują kółka kauczukowe lub z poliuretanu oraz ochraniacze na kółka. Na plecaku możesz mieć też odblaski fabryczne i kupione oraz dodatkowe naszywki. Plecak może mieć też organizer.

Każdy większy plecak będzie miał także paski - piersiowe i biodrowe, a także kompresyjne. Plecak ma też suwak, rączkę, stelaż, szelki, zaczepy.

A po co właściwie nam plecak jakikolwiek? Plecak zapewnia sporą funkcjonalność. Możesz go użyć na zakupach, w pracy, w podróży, podczas przeprowadzek czy długich wojaży. Zwiedzanie świata z plecakiem, niezależnie czy mowa o własnych rejonach czy dalekich krajach - jest wyjątkowe przyjemne oraz proste. Cały swój dobytek możesz nieść ze sobą na plecach, nie martwiąc się gabarytami czy nie praktycznością masywnej walizki.

Plecaki miejskie, plecaki sportowe... Na co zwracać uwagę w wyborze?

Idealny plecak jest dopasowany do nas. Pierwszym ważnym kryterium wyboru plecaka dla siebie jest materiał, z jakiego jest on wykonany. Najczęstszym wyborem są plecaki z poliestru. Jest tani, wytrzymały, o szerokim zastosowaniu, nie mechaci się, a dodatkowo impregnowany, chroni nas przed wodą i wilgocią. Poliester szybko schnie, jest odporny na tarcie, rozciąganie, pleśń, grzyby oraz zapewnia nam długi okres użytkowania.

Drugim ważnym aspektem jest odpowiedni rozmiar. Pojemność plecaka zależy od jego przeznaczenia. Plecaki codzienne są małe, a na krótkie wycieczki do 5 dni, powinny mieć min 70l. Do większych wojaży, możesz zdecydować się na jeszcze większą pojemność.

Design plecaka to rzecz dyskusyjna. Znacznie ważniejsza jest jego funkcjonalność. Dobór właściwych funkcji do swoich potrzeb, charakteryzuje zwłaszcza plecaki specjalistyczny. Na przykład plecaki techniczne dla wielbicieli gór, mogą mieć dodatkowe zaczepy do montażu sprzętu do wspinaczki, plecaki turystyczne mogą mieć dodatkowy wbudowany camelback, ułatwiający długie wędrówki, a plecaki rowerowe, dodatkowo wzmacniane, posiadają wentylowane plecy, szelki czy odblaski.

W naszym sklepie znajdziesz różne modele na wiele okazji. Wybieraj produkty z naszej kolekcji i ciesz się niezależnością i wieloma funkcjonalnościami, jakie daje ci plecak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u