Winobranie 2022. No to ruszamy!

03 wrzesień 2022
Autor: 
Winobranie 2022. No to ruszamy! Redakcja

Dni miasta Zielonej Góry czas rozpocząć! W tym roku oprócz WinoBusów oraz Miasteczka Winiarskiego, w którym skosztować będziemy mogli wyrobów 37 winnic, dzięki współpracy z Fundacją Tłocznia, będzie można zwiedzić również historyczne piwnice winiarskie znajdujących się w okolicach centrum miasta. Fundacja przygotowała również cykl spacerów winiarskich oraz degustacji i spotkań z sommelierami i winiarzami.

Głównym bohaterem Winobrania jest oczywiście wino. W tym roku swoje produkty zaprezentują winnice: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Equus, Folwark Pszczew, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Międzypole, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Pod Winną Górą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, U Romana, Vae Soli, Winnogóra Winnica w Ogrodzie, Żelazny oraz Palmiarnia Zielonogórska. Miasteczko Winiarskie znajduje się na Starym Rynek przy Ratuszu.

Na Placu Powstańców Wielkopolkich znajdziemy produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze czy wyroby rękodzielnicze. Całość przygotowało Centrum Produktu Regionalnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Nie zabraknie oczywiście dużej dawki wspaniałej muzyki. Jak co roku Miasto stawia na różnorodność – od muzyki klasycznej, pop, mocną, alternatywną muzykę dla młodzieży, po projekty jazzowe. Na winobraniowej mapie miasta, odnajdziemy aż 3 sceny – na Placu Powstańców Wielkopolskich, na Placu Teatralnym oraz na Winnych Wzgórzach przy Zielonogórskiej Palmiarni, gdzie swoja przestrzeń już rok temu odnaleźli DJ oraz artyści prezentujący muzykę elektroniczną.

Winobraniowe zwiedzanie nie musi kończyć się w granicach miasta. „Przystań Tu” w Cigacicach zaprasza na rejsy barką po Odrze wzdłuż winnic w Górzykowie. 

Lunaparak, Jarmark, Winobraniowe Breakowisko, które wraca do podwórka przy ul. Żeromskiego, czy animacje dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym to już stałe elementy Dni Miasta. Jednak jednym – chyba najbardziej oczekiwanym stałym elementem Winobrania jest powracający na zielonogórskie ulice, po dwóch latach nieobecności Korowód! Ten przejdzie al. Konstytucji 3. Maja 10 września. Start o godz. 12.00.

Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry 2022 i przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi odbędzie się dziś na scenie przy Placu Powstańców Wielkopolskich o godz. 20.30. Po uroczystościach muzyczna uczta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej oraz Chóru Filharmonii Śląskiej.

Szczegółowy program winobraniowy znajdziecie TU

winobranie1

winobranie2

winobranie3


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Czytaj także: Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u