Straż Ochrony Kolei edukuje najmłodszych przez zabawę

26 luty 2020
Straż Ochrony Kolei edukuje najmłodszych przez zabawę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze Zbąszynka przeszkolili dzieci podczas prelekcji zorganizowanych w przedszkolu nr 5 w Sulechowie w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”

Prelekcje odbyły się w środę 26 lutego b.r. i skorzystało z niej w formie zabawy ponad 70 dzieci. Spotkania funkcjonariuszy SOK z dziećmi i młodzieżą to jeden z elementów prowadzonych działań edukacyjnych w ramach kampanii Bezpieczny przejazd. Najmłodsi poznają specyfikę pracy funkcjonariuszy oraz uczą się zasad odpowiednich zachowań na obszarze kolejowym, na dworcach i w pociągach. Ostrzegają przed skutkami lekkomyślnych zabaw na torach, przechodzeniem w miejscach niedozwolonych czy układaniem przeszkód przed nadjeżdżającymi składami. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolej przekazują wiedzę w formie zabawy. Organizują konkursy z nagrodami i rozdają materiały dydaktyczne. Podczas spotkań wykorzystują wytresowane psy służbowe, które wspomagają ich na co dzień w patrolach. Uczą również najmłodszych jak obronić się przed bezpańskim psem. W roku 2019 w Komendzie Regionalnej SOK w Zielonej Górze Straż Ochrony Kolei przeprowadziła ponad 60 takich prelekcji, z których skorzystało prawie 2700 dzieci.

W spotkaniach funkcjonariuszom towarzyszą przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Razem organizują dzieciom zabawę i naukę, która nie idzie w las. Z roku na rok kolej staje się bezpieczniejsza. Jest to między innymi zasługa edukacji od najwcześniejszych lat, którą konsekwentnie prowadzą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Opracował: inspektor Artur Wołoszyn Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.