Most w Cigacicach do remontu! Umowa podpisana, a kiedy ruszą prace? (ZDJĘCIA)

26 luty 2020
Podpisano umowę na remont mostu w Cigaciach Redakcja/archiwum

Mieszkańcy Cigacic, ale i nie tylko, mogą już odetchnąć z ulgą. Most na Odrze zostanie wyremontowany. Dziś podpisano umowę na rewitalizację przeprawy.

Długa walka mieszkańców przyniosła oczekiwany skutek. Ich determinacja pozwoliła podpisać w środę, 26 lutego, umowę dotyczącą remontu starego mostu. Z ramienia powiatu zielonogórskiego podpisał ją starosta Krzysztof Romankiewicz, natomiast konsorcjum firm PWB Inżynieria oraz Probudowa.com Sp. z o.o. z Wrocławia reprezentował Jacek Garbacz.

Na specjalnej konferencji nie zabrakło posła Jerzego Materny, który pozyskał większość środków na rewitalizację przeprawy. Obecni byli także Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki oraz wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. Miasto, które zarządza mostem od 2014 roku, do 80-procentowego finansowania rządowego wynoszącego 12 milionów złotych dołączyło kwotę około 3 mln zł.

Nowa konstrukcja i nawierzchnia

Umowa zakłada m.in. odnowienie nawierzchni asfaltowej, rozebranie i ustawienie nowej konstrukcji stalowej oraz wzmocnienie obecnych podpór. Podczas części prac remontowych most będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Prawdopodobnie nastąpi to już w marcu 2020 roku.

W przyszłym tygodniu zostanie ustalony harmonogram prac. Ze wstępnych szacunków urzędników wynika, że remont przeprawy ma potrwać do końca 2021 roku.

Fot. Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze

Przeczytaj też: "Wszystko się sypie i wali" - M. Działoszyński odpowiada na zarzuty J. KubickiegoRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u