Pożar domu w Zielonej Górze. Dach runął do środka (ZDJĘCIA)

26 luty 2020
Pożar domu w Zielonej Górze. Dach runął do środka Fot. KM PSP Zielona Góra

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego na osiedlu Raculka w Zielonej Górze. Pożar objął część dachu, który zawalił się do środka.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków w środę, 8 lutego, około godziny 4:50. W ogniu stanęło poddasze budynek mieszkalnego przy ulicy Tarpanowej w Zielonej Górze.

Do akcji zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto na miejsce przybyły cztery samochody z miejskich jednostek OSP. - Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza, obejmujący również znaczną część powierzchni dachu domu jednorodzinnego - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze od wewnątrz oraz z zewnątrz z drabiny mechanicznej. Pomimo szybkiego opanowania pożaru, zupełnemu zniszczeniu uległa centralna część dachu, która runęła do środka budynku.

Dom nie nadaje się do zamieszkania

Rodzinę przyjęli do siebie sąsiedzi. Pomagają im również przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Po godzinie 14:00 strażacy ponownie pojawili się na miejscu, aby zabezpieczyć dach.

Przeczytaj też: Most w Cigacicach do remontu! Umowa podpisana, a kiedy ruszą prace?Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u