"Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego w Muzeum Ziemi Lubuskiej

17 sierpień 2020
Autor: 
"Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego w Muzeum Ziemi Lubuskiej Redakcja
Muzeum Ziemi Lubuskiej uprzejmie zaprasza w czwartek, 27 sierpnia br. o godz. 20.30 na pierwszy po lockdownie koncert z cyklu Jazzujące Muzeum.

Stało się już tradycją, że w okresie letnim opuszczamy gmach Muzeum i spotykamy się z muzykami jazzowymi przed pomnikiem Klema, gdzie wśród drzew i nienachalnego gwaru deptaka można posłuchać synkopowych rytmów. Tym razem inspiracją dla zielonogórskich wykonawców będą piosenki Mistrza Młynarskiego, a jedna z nich zatytułowana “Róbmy swoje” stała się mottem wydarzenia.

Wojciecha Młynarskiego (1941-2017) kochaliśmy i kochać będziemy za Jego kunszt pisarski, piosenki i charakterystyczne poczucie humoru. To jeden z tych ważnych artystów, który kreował estetyczną i etyczną wrażliwość kilku pokoleń Polaków, który zawsze dawał nam nadzieję…

W koncercie wystąpią: zespół Yes4Jazz w składzie – Wojtek Pruszyński (fortepian, aranżacje), Piotr Stepek (kontrabas), Robert Chyła (saksofon), Arek Skolik (perkusja), Lech Popławski (skrzypce) oraz wokaliści – Ania Kalinowska, Lech Popławski, Ania Przybyła, Krzysztof Machalica, Natasza Iwaniszyn, Erwin Nowak, Marcin Wiśniewski. Przygotowanie artystyczne wokalistów – Natasza Smirnowa.

Bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości. Niech ten koncert pozostanie w naszej pamięci tylko przyjemnym wspomnieniem.

Zapraszamy, wstęp wolny.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u