"Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego w Muzeum Ziemi Lubuskiej

17 sierpień 2020
"Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego w Muzeum Ziemi Lubuskiej Redakcja
Muzeum Ziemi Lubuskiej uprzejmie zaprasza w czwartek, 27 sierpnia br. o godz. 20.30 na pierwszy po lockdownie koncert z cyklu Jazzujące Muzeum.

Stało się już tradycją, że w okresie letnim opuszczamy gmach Muzeum i spotykamy się z muzykami jazzowymi przed pomnikiem Klema, gdzie wśród drzew i nienachalnego gwaru deptaka można posłuchać synkopowych rytmów. Tym razem inspiracją dla zielonogórskich wykonawców będą piosenki Mistrza Młynarskiego, a jedna z nich zatytułowana “Róbmy swoje” stała się mottem wydarzenia.

Wojciecha Młynarskiego (1941-2017) kochaliśmy i kochać będziemy za Jego kunszt pisarski, piosenki i charakterystyczne poczucie humoru. To jeden z tych ważnych artystów, który kreował estetyczną i etyczną wrażliwość kilku pokoleń Polaków, który zawsze dawał nam nadzieję…

W koncercie wystąpią: zespół Yes4Jazz w składzie – Wojtek Pruszyński (fortepian, aranżacje), Piotr Stepek (kontrabas), Robert Chyła (saksofon), Arek Skolik (perkusja), Lech Popławski (skrzypce) oraz wokaliści – Ania Kalinowska, Lech Popławski, Ania Przybyła, Krzysztof Machalica, Natasza Iwaniszyn, Erwin Nowak, Marcin Wiśniewski. Przygotowanie artystyczne wokalistów – Natasza Smirnowa.

Bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości. Niech ten koncert pozostanie w naszej pamięci tylko przyjemnym wspomnieniem.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.