Czy można spłacić długi przez Internet? Sprawdzamy!

19 sierpień 2020
Czy można spłacić długi przez Internet? Sprawdzamy!

Ciążą na Tobie długi? To tak, jak na niemal co 11. Polaku. Długi powstają z różnych powodów, ale każdy z nich trzeba regularnie spłacać. W dobie pandemii, gdy tak ważne jest ograniczanie do minimum kontaktów społecznych, warto rozważyć korzystanie z wygodnych sposobów regulowania zobowiązań. Czy windykacyjne firmy i inne instytucje dają możliwość dokonania tego on-line? Wyjaśniamy.

Sytuacja związana z długami w Polsce uległa pogorszeniu w związku z pandemią COVID-19. Jak pokazują dane BIK, łączna wartość zadłużenia na przestrzeni samych kwietnia i maja wzrosła o 1,2 mld zł, a liczba dłużników – o ponad 30 tysięcy. Te dane mogą niepokoić.

W związku z tym pojawiło się też więcej osób zastanawiających się, jak bezpiecznie uregulować zadłużenie. Czy trzeba bezpośrednio udać się do instytucji, w której ma się dług? Niekoniecznie!

Windykacyjne firmy obsługują zadłużenie on-line

Jeśli jesteś osobą zadłużoną, a problemy z płatnościami masz już od jakiegoś czasu, jest bardzo prawdopodobne, że stałeś się klientem firmy windykacyjnej. Jest to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość! Dlaczego? Ponieważ masz szansę podpisać ugodę i rozłożyć długi na raty dopasowane do Twojego domowego budżetu. To szczególnie istotne w dobie pandemii, gdy sytuacja finansowa może być trudniejsza niż zazwyczaj.

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że windykacyjne firmy zapewniają obsługę zdalną klientów. A to oznacza, że nie musisz się narażać na niepotrzebne kontakty społeczne, a wszystkie ważne sprawy załatwisz bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie oferuje np. Ultimo.

Jedną z dróg komunikacji jest ta telefoniczna, jednak coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z portali obsługi zadłużenia online stworzonych z myślą klientach i wygodzie obsługi zadłużenia. I rzeczywiście, współpraca z firmą windykacyjną on-line jest:

  • szybka – ugodę możesz podpisać nawet w kilka minut;
  • wygodna – sprawę załatwisz o dowolnej porze dnia i nocy, w momencie, gdy możesz to zrobić na spokojnie i bez pośpiechu;
  • bezpieczna – Twoje dane są dobrze chronione, a płatności on-line są realizowane sprawdzonymi, zaufanymi i dobrze znanymi klientom kanałami.

Jak spłacić długi on-line krok po kroku?

Sposób postępowania przy spłacie długu on-line jest uzależniony oczywiście od tego, jakiej instytucji jesteś klientem. Jednak najczęściej procedura wygląda podobnie. Jak?

  1. Zajrzyj do dokumentacji otrzymanej z firmy windykacyjnej – powinieneś w niej znaleźć informacje o tym, w jaki sposób skorzystać z konta na panelu klienta.
  2. Do pierwszej rejestracji na portalu takim jak np. eUltimo będą Ci potrzebne: numer PESEL, numer telefonu oraz imię i nazwisko. Uwaga! Możesz się zarejestrować wyłącznie wówczas, jeśli jesteś klientem danej instytucji.
  3. Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do swojego panelu klienta. Znajdziesz w nim informacje o zadłużeniach, które Cię dotyczą i kilka opcji ofert do wyboru.
  4. On-line możesz m.in.: ustalić warunki płatności, podpisać ugodę, czy też dokonać spłaty rat. Warto też się przyjrzeć specjalnym ofertom, które co jakiś czas pojawiają się dla wybranych klientów
  5. Jeżeli chcesz porozmawiać na temat swojej sprawy – możesz to zrobić np. za pośrednictwem czatu w panelu klienta. Doradca odpowie tą drogą na wszystkie Twoje pytania.

Jak widzisz, ze spłatą długu on-line, poradzisz sobie bez najmniejszego problemu. Spróbuj i przekonaj się, jakie to proste i bezpieczne rozwiązanie!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u