ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

09 listopad 2020
Autor:  Artykuł partnera
„THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA Agencja Face it!

ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY: PORTUGALSKI KANDYDAT DO OSCARA I NOMINOWANY DO ZŁOTEGO LWA NA MFF W WENECJI „THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA

W dobie zamkniętych kin, teatrów i galerii, bezpłatny serwis VOD ARTE PO POLSKU udostępnia najlepsze europejskie filmy fabularne i dokumentalne. Do 30 listopada widzowie mogą obejrzeć nagradzany dramat i thriller „The Domain” w reżyserii Tiago Guedesa. Ten piękny i poruszający obraz o upadku starego świata znalazł się w oficjalnej selekcji i był nominowany do nagrody Złotego Lwa w kategorii „Najlepszy Film” na MFF w Wenecji, a także był pokazywany na licznych, międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Toronto i Dublinie. Film jest dostępny pod linkiem.

„The Domain” to saga familijna godna największych melodramatów Hollywood. Przedstawia historię Portugalii od lat 40. XX wieku po czasy współczesne, widzianą przez pryzmat losów rodziny posiadającej jeden z największych majątków ziemskich w Europie, na południowym brzegu Tagu. Reżyser Tiago Guedes zagłębia się w sekrety ich domostwa, portretując historyczne, polityczne, gospodarcze i społeczne życie w faszystowskiej Portugalii. Krytykuje radykalny patriarchat i męską dominację, pokazując szaleństwo bogatego ziemianina, który zderza się z wolą ludzi do zmiany. Jego pragnienie władzy i siły staje się przyczyną jego zguby i rozpadu własności, na której najbardziej mu zależało.

- „The Domain” to film otwartych przestrzeni, inspirowany westernami i miejscami zagubionymi gdzieś w środku nicości, z enigmatycznymi bohaterami, którzy mają swoje sekrety, jak w filmach Sergio Leone czy Anthony’ego Manna, które uwielbiam. Jednocześnie relacje międzyludzkie badam w sposób podobny do melodramatów z klasycznych filmów Minellego i Elii Kazana. Chciałem pokazać, że wybory i decyzje, które podejmujemy przez całe życie, definiują nas, ale nie zawsze je rozumiemy ani kontrolujemy. Jest coś, co sprawia, że jesteśmy i działamy, coś, co zostało nam przekazane w momencie narodzin, coś, co odziedziczyliśmy. Ten film opowiada o tych niewidzialnych więziach, które definiują nas i ograniczają nasze zachowanie - mówi reżyser Tiago Guedes.

„The Domain” to portugalski kandydat do Oscara 2020 w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” oraz portugalski kandydat w konkursie Goya Awards 2020 jako najlepszy film ibero-amerykański. Dramat znalazł się ponadto w oficjalnej selekcji i był nominowany do Złotego Lwa na MFF w Wenecji w 2019 roku w dwóch kategoriach „Najlepszy film” i „Najlepszy aktor”, a Tiago Guedes otrzymał Bisato d'Oro Award dla najlepszego reżysera. Film był pokazywany w oficjalnej selekcji na MFF w Toronto 2019, zdobył Dublin Film Critic Awards dla najlepszego aktora na MFF w Dublinie 2020, 8 nagród na Portugese Film Academy Sophia Awards 2020, 6 nagród na CinEuphoria Awards 2020 czy dwie nominacje na portugalskim Autores Awards 2020. Był pokazywany na wielu innych, licznych festiwalach na całym świecie.  

O ARTE po polsku

ARTE PO POLSKU powstało z inicjatywy ARTE TV - niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego i ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej. Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE po polsku, uruchomiona w listopadzie 2016 roku, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE TV - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze, popkulturze i sztuce. Widzowie mogą oglądać flagowe magazyny stacji takie jak Tracks - magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; ARTE Reportage - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny Twist. Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE po polsku można oglądać przez serwis www, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV.

 • Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu znowu zagości w naszych domach na święta. Ta kultowa komedia nie traci na popularności mimo upływu lat. Co sprawia, że tak chętnie oglądamy przygody małego Kevina, który zostaje sam w domu i musi stawić czoła dwóm nieudolnym włamywaczom?

 • Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

 • AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  „Zielona granica” jest najnowszym dziełem trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji, jest również prezentowany na wielu światowych festiwalach. Premiera w polskich kinach jest 22 września 2023r.

 • Blisko 80 studentów UZ zgłosiło się jako wolontariusze do pracy w zielonogórskim szpitalu!

  Blisko 80 studentów UZ zgłosiło się jako wolontariusze do pracy w zielonogórskim szpitalu!

  Blisko 80 studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego zgłosili się jako wolontariusze do pracy w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze!

 • Opera daje nadzieję

  Opera daje nadzieję

  Pandemia dalej nie oszczędza świata muzyki. W tym roku to właśnie artyści zostali najbardziej dotknięci ograniczeniami, zawieszono repertuary, a wiele osób zostało bez środków do życia.

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u