Prezent na Święta: Aeroklub Ziemi Lubuskiej

07 grudzień 2020
Autor: 
Prezent na Święta: Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Czy można wyobrazić sobie zimę bez Świąt Bożego Narodzenia? Bez domu pełnego zapachów i pięknie ozdobionej choinki, a co najważniejsze bez prezentów pod nią? Nie! Tego nie może zabraknąć.

Każdy prezent sprawia radość, ale ten wymarzony najbardziej. Z myślą o niezdecydowanych stworzyliśmy cykl programów, w których swoją ofertę zaprezentują lubuscy twórcy oraz lokalne firmy. W każdym odcinku będziemy zabierać Was do specjalistów od marzeń. Dziś Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Vouchery prezentowe na loty, to prezent idealny nie tylko dla fanów adrenaliny. To najszybszy sposób zwiedzania okolicy, poznanie swojego miasta z zupełnie innej strony czy po prostu możliwość podziwiania wyjątkowego krajobrazu.

- Opcji spędzenia wolnego czasu w Aeroklubie jest dużo - mówi Jarosław Gniazdowski, pilot AZL. - Dla nas, lotników to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu na lotnisku, możliwość latania na samolotach, szybowcach, skoki spadochronowe, a nawet loty dronami czy modelami lotniczymi. Dla ludzi z zewnątrz to możliwość odpoczynku, obserwacji podniebnych wyczynów naszych pilotów, skorzystanie z restauracji, hotelu i oczywiście spełnienia marzenia. Marzenia, aby wznieść się w chmury... korzystając z lotu widokowego samolotem bądź szybowcem.

Każdy lot poprzedza zapoznanie ze statkiem powietrznym, z przyrządami pokładowymi, działaniem sterów, zasadami łączności w kabinie oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Lot obejmuje podstawowe manewry takie jak start, lądowanie, lot po prostej, zmiany wysokości lotu i zakręty. W czasie lotu instruktor na bieżąco informuje o wskazaniach przyrządów, siłach aerodynamicznych działających na płatowiec oraz podstawowych przepisach i procedurach lotniczych. Dzięki lotowi zapoznawczemu można w pełni świadomie podjąć decyzję o szkoleniu lotniczym.

- W Ośrodku Szkolenia Lotniczego, które znajduje się na terenie AZL wyszkoliliśmy niejednego pilota, który swoją karierę lotniczą rozpoczął właśnie dzięki zapoznawczego lotu - podkreśla J. Gniazdowski.

Lot zapoznawczy idealnie nadaje się na prezent - obdarowana osoba z pewnością ucieszy się z tak niezwykłego daru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u