Zielona Góra: Gdzie pojeździć na nartach? Aeroklub w Przylepie zaprasza na biegówki (FILM)

13 luty 2021
Autor: 
Zielona Góra: Aeroklub w Przylepie zaprasza na biegówki Redakcja

Śnieżna zima sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aeroklub Ziemi Lubuskiej w zielonogórskim Przylepie znów przygotował trasy pod biegi narciarskie. Wstęp jest bezpłatny.

W województwie lubuskim dawno nie było zimy tak obfitej w śnieg. Skorzystał z tego Aeroklub Ziemi Lubuskiej, który w tym roku ponownie przygotował dwie trasy do narciarstwa biegowego klasykiem. Pętla wokół płyty lotniska liczy blisko 4 kilometry.

- Trasa jest łatwa. W większości przypadków płaska, ale jest też jeden podbieg oraz drobniutki zjazd. Nawet początkujący spokojnie i bez problemu sobie poradzą - mówi Artur Haładyn, dyrektor AZL.

W trakcie jazdy trzeba pamiętać, aby poruszać się tylko po wyznaczonych trasach. Tor jest oddalony od pasa startowego i nie ma mowy o jakimkolwiek zderzeniu ze statkiem powietrznym podczas operacji startu czy lądowania. Co ważne, na miejscu nie ma wypożyczalni - trzeba mieć własny sprzęt.

Aeroklub zorganizował nawet konkurs dla wszystkich osób, które były na biegówkach. Pod postem na Facebooku wystarczy tylko wrzucić swoje zdjęcie lub skomentować, jak się podobało. Nagrodą są dwa vouchery na lot zapoznawczy szybowcem.

Przeczytaj też: Walentynkowe serce w Zielonej Górze. Przypnij kłódkę z miłosnym wyznaniem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u