Zielona Góra: VI Paralotniowe Mistrzostwa Polski na celność lądowania (ZDJĘCIA)

12 czerwiec 2021
Autor: 
Zielona Góra: VI Mistrzostwa Polski w paralotniowej celności lądowania Redakcja

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyły się zawody Polish Accuracy Open 2021 i VI Paralotniowe Mistrzostwa Polski na celność lądowania.

Do zawodów przystąpiło 17 pilotów z Polski, ale i nie tylko. Wśród uczestników w kategorii open znalazło się również dziewięciu zawodników z Niemiec. Rywalizacja już od samego początku była na wysokim poziomie.

Wszystkie starty odbywały się za wyciągarką. Piloci po wyczepieniu się musieli tak zbudować podejście do lądowania, aby przyziemić jak najbliżej wyznaczonego celu. Była nim tzw. patelnia, czyli punkt pomiarowy, który podaje wyniki od 0 do 16 centymetrów. Najlepiej trafić oczywiście w zero.

Każde odejście od centry to punkty karne. Zawodnik nie może się również przewrócić, ponieważ wtedy otrzymuje ich maksymalną liczbę. Zwycięzcą zostaje pilot, który uzyska najniższą sumę punktów po wszystkich kolejkach.

Podczas mistrzostw piloci musieli stanąć na wysokości zadania. Były warunki termiczne, a więc noszenia oraz duszenia. Niemalże cały czas zmieniał się też kierunek oraz siła wiatru. To wszystko składało się na trudności przy precyzyjnym lądowaniu.

Po rozegraniu siedmiu kolejek na pierwszym miejscu znalazł się Sławomir Kucharski z Zielonej Góry, któremu jednocześnie przypadł tytuł Mistrza Polski 2021. Drugie miejsce zajął Bogusław Pelczar, natomiast trzecie wywalczył Tomasz Romanowski.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u