1500 osób pobiegnie dla Grzesia

29 sierpień 2016
Autor: 

W drugą niedzielę Winobrania, 11 września odbędzie się V Novita Półmaraton Zielonogórski. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na remont pokoju Grzegorza – wychowanka żarskiego domu dziecka.

Uczestnicy półmaratonu przebiegną ulicami Zielonej Góry. Na odcinku ponad dwudziestojednokilometrowej trasy staną zespoły muzyczne, punkty z wodą i żywnością.

- W tym roku limit miejsc to 1500. Już mamy zapisanych około 1400 osób, w tym 400 żołnierzy, ale są jeszcze wolne miejsca i na chętnych czekamy jeszcze do 1 września. Na listę startową zielonogórskiego półmaratonu można się zapisywać przez naszą stronę internetową www.polmaratonzielonogorski.pl – mówi Małgorzata Szymańczyk - prezes stowarzyszenia Biegam-Pomagam, dyrektor biegu.

W ramach zielonogórskiego półmaratonu odbędą się I Mistrzostwa Polski Adwokatów oraz II Mistrzostwa Polski Masażystów i Fizjoterapeutów. Trasę półmaratonu przebiegną także żołnierze, którzy zmagać się będą w Mistrzostwach Wojska Polskiego.

Podczas półmaratonu zbierane będą pieniądze na rzecz Domu Dziecka w Żarach.

Ci, którzy chcieliby poznać trasę  biegu, to w najbliższy czwartek, 1 września mogą spróbować swoich sił. Grupa przebiegnie jedno okrążenie trasą Półmaratonu Zielonogórskiego, czyli około 10 km. Zbiórka przy Medyku o godzinie 19.00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u