Falubaz ponownie upokarza ROW Rybnik. Pewne zwycięstwo zielonogórzan 56:34! (ZDJĘCIA)

05 czerwiec 2022
Autor: 
Falubaz ponownie upokarza ROW Rybnik. Pewne zwycięstwo zielonogórzan 56:34! Redakcja

Falubaz Zielona Góra ponownie zdeklasował rywali z Rybnika. Zielonogórzanie na własnym torze wygrali 56:34! 

Hit eWinner 1. Ligi. Emocjonująca niedziela na W69 w Zielonej Górze. Stelmet Falubaz w rewanżowym spotkaniu zmierzył się z drużyną ROW Rybnik. Pogoda w Zielonej Górze dopisała, przez cały czas świeciło słońce a temperatura oscylowała w granicach 25 stopni Celsjusza. Na trybunach pojawiło się tysiące kibiców Falubazu oraz garstka z Rybnika.

Poprzedni mecz w Rybniku zakończył się totalną porażką gospodarzy. Zielonogórzanie wygrali wówczas 55:35 dosłownie deklasując swoich rywali! W Zielonej Górze ROW Rybnik musiałby nadrobić aż dwadzieścia punktów, żeby zremisować w dwumeczu. Cel był ambitny, ale nie wyszło... 

W pierwszym biegu zawodów na prowadzenie wszyła para zielonogórzan, jednak szybko między nich wjechał Klindt i wyścig zakończył się 4:2. W drugim biegu doszło do groźnie wyglądającego upadku naszego juniora, jadący z tyłu Trześniewski musiał położyć motocykl, aby nie wjechać w leżącego zawodnika Falubazu.

Fabian Ragus przez pewien czas nie podnosił się z toru. Szczęśliwie po kilku minutach młodzieżowiec Falubazu wstał i o własnych siłach zszedł z płyty stadionu przy oklaskach kibiców. Szczęśliwie zawodnikom nic poważnego się nie stało i mogli kontynuować zawody. Decyzją sędziego, Ragus został wykluczony z powtórki. Szczęśliwie trudną sytuację obronił Dawid Rempała, który jako pierwszy dojechał do linii mety doprowadzając do remisu w drugim biegu.

Napisać, że trzeci, czwarty i piąty wyścig meczu były pełne emocji to nic nie napisać. Spora liczba mijanek i rozstrzygnięcia na ostatnich metrach! W szóstym biegu goście zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w spotkaniu, jednak już podczas siódmego biegu to gospodarze pokazali swoją moc wygrywając 5:1. Po siedmiu wyścigach Stelmet Falubaz Zielona Góra prowadziła nad drużyną z Rybnika 27:17!

W ósmym biegu padł remis. Kolejne dwa wyścigi były niezwykle emocjonujące, gospodarze pokazali moc wygrywając pod rząd 5:1. Wynik zawodów był już rozstrzygnięty w 11. biegu, gdzie padł remis. Falubaz prowadził wówczas 42:24. Ostatecznie gospodarze zdołali poprawić swój wyjazdowy wynik i wygrali z ROW Rybnik 56:34! 

Czytaj także - V Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u