V Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry! (ZDJĘCIA)

04 czerwiec 2022
Autor: 
V Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry! Redakcja

V Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

W sobotę, 4 czerwca około godziny 15 na placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze rozpoczął się V Marsz Równości. Uczestnicy w asyście policji przeszli ulicami Zielonej Góry. Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska w Polsce, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Dodatkowo w Marszu Równości wzięła udział komisarz UE ds. równości Helena Dalli.

Na trasie marszu na uczestników czekało kilka atrakcji. Na wiadukcie dla pieszych przy ulicy Dąbrówki odpalone zostały race w kolorach tęczy. Przy ulicy Podgórnej została oficjalnie odsłonięta tęczowa flaga, która na stałe została namalowana na chodniku przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego. 

Czytaj także - Rowerzyści opanowali Zieloną Górę! Ulicami miasta przejechała XIII Masa Krytyczna [FOTORELACJA]


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u