Pierwsza porażka Falubazu w sezonie. Zielonogórzanie przegrywają w Bydgoszczy 49:41!

12 czerwiec 2022
Autor: 
Pierwsza porażka Falubazu w sezonie. Zielonogórzanie przegrywają w Bydgoszczy 49:41! Fot. Falubaz Zielona Góra/Facebook

Pierwsza porażka Stelmet Falubaz Zielona Góra w eWinner 1. Lidze. Zielonogórzanie przegrali na wyjeździe z Bydgoszczą 41:49 a w dwumeczu 91:89.

W niedzielę, 12 czerwca o godzinie 14 na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy rozpoczął się hit eWinner 1. Ligi. Falubaz Zielona Góra zmierzył się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Był to mecz rewanżowy. Poprzednio górą byli zielonogórzanie, którzy na własnym stadionie wygrali 48:42.

Niestety już od początku zawodów widać było, że zmagania z Polonią Bydgoszcz nie będą łatwe. Gospodarze przez pierwsze cztery biegi dosłownie deklasowali swoich rywali z Zielonej Góry. Przegrywaliśmy wówczas 18:6, nadzieja na odrabianie strat nadeszła dopiero w 6. biegu, który był powtarzany dwukrotnie. Ostatecznie pierwsze zwycięstwo (4:2) zaliczyli Zielonogórzanie. W kolejnym biegu było podobnie, przewaga gospodarzy zaczynała maleć.

Niestety w ósmym wyścigu dnia gospodarze znów pokazali moc i pewnie wygrali 5:1. W następnych dwóch biegach padł remis. Kolejna szansa na odrobienie straty pojawiła się w 11. biegu, para Zielonogórzan wygrała 5:1, niestety to było ostatnie tak wysokie zwycięstwo zawodników Falubazu w meczu. Do biegów nominowanych Polonia Bydgoszcz prowadziła 44:34. 

Ostatecznie Abramczyk Polonia Bydgoszcz zwyciężyła z Falubazem Zielona Góra 49:41 (91:89) i zgarnęła punkt bonusowy. Zielonogórzanie zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi, tuż za drużyną z Bydgoszczy. 

Czytaj także - Wypadek na DK27 pod Nowogrodem Bobrzańskim. Jedna osoba została ranna!na!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u