BeActive - Europejski Tydzień Sportu

12 wrzesień 2016
Autor: 
Pixabay

BeActive jest akcją mającą na celu promocję aktywnego trybu życia. WOSiR Drzonków włączył się do realizacji ministerialnego projektu organizując w tym terminie trzy akcje sportowo – rekreacyjne.

Europejski Tydzień Sportu ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. W Polsce realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tegoroczna, druga już edycja Europejskiego Tygodnia Sportu została otwarta 10 września w Koszycach.

WOSiR Drzonków włączył się do akcji i przygotował wiele atrakcji. W terminie 9 - 18 września br. pod hasłem „ Pożegnanie lata” WOSiR rozpoczął akcję promocyjną, w czasie której specjalnie dla wszystkich pasjonatów wodnych szaleństw po raz ostatni w tym sezonie otwarta została pływalnia rekreacyjna. Cena biletów obowiązujących w tym terminie, to 8zł - bilet całodniowy. Kontynuacją akcji be active na terenie Ośrodka w terminie od 12 do 17 września będzie możliwość korzystania ze strzelnicy oraz jaskini solnej w obniżonej o 50% cenie.

Drugim elementem Europejskiego Tygodnia Sportu będzie odbywający się w dniach 12-21.09.2016 turnus sportowo-rekreacyjny „ZDROWO I SPORTOWO” dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Turnus skierowany jest do osób starszych, w tym z niepełnosprawnością. W wydarzeniu weźmie udział 75 osób. Seniorzy w programie mają szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych, w tym zajęcia: ogólnorozwojowe, fitness w wodzie i na sali, taneczne, Nordic Walking, boccia, strzelanie, tenis ziemny, tenis stołowy. W programie nie zabraknie spotkań z dietetykiem oraz warsztatów szkoleniowych o różnej tematyce: „Kanapowy styl życia, a upadki seniorów” „Zajęcia z pierwszej pomocy”, „Dieta wiecznej młodości”.

Na Zakończenie Tygodnia Sportu 16 września w piątek WOSiR organizuje zajęcia sportowo- rekreacyjne dla dzieci z zaproszonych zielonogórskich szkół, które skorzystają z jazdy konnej, zabaw z animatorami sportowymi (w tym zabawy w kulach sferycznych z Bubble World - Footbubbleball), jaskini solnej oraz sprawdzą swoje umiejętności na strzelnicy pneumatycznej.

 • Sparta Wrocław kontra Falubaz Zielona Góra. Gdzie transmisja na żywo?

  Sparta Wrocław kontra Falubaz Zielona Góra. Gdzie transmisja na żywo?

  Betard Sparta Wrocław - NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Gdzie obejrzeć żużel w telewizji? 

 • Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Taniec pozwala rozładować energię, wyrazić emocje, a także poprawić kondycję psychiczną oraz fizyczną. Niesie ze sobą wiele korzyści, a więc efekty regularnych treningów na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Dlaczego warto tańczyć?

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u