Agata Porębska wicemistrzynią świata w akrobacji szybowcowej (FILM)

17 sierpień 2023
Autor: 

25. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced przeszły już do historii. Wśród zwycięzców nasza Agata.

W zawodach udział wzięło 50. pilotów z 10. krajów. Wśród kadrowiczów nie zabrakło członków zielonogórskiego Ośrodka Szkoleń Lotniczych, Miłosza Gondka i Agaty Porębskiej, która wróciła ze srebrnym indywidualnym i brązowym drużynowym medalem w klasie Advanced.

Jak podaje portal dlapilota.pl szybowcowym Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński. Mirosław Wrześniewski był szósty, a tuż po nim, na siódmym miejscu, uplasował się Michał Klimaszewski. Z kolei w klasie Advanced srebrny medal zdobyła Agata Porębska. Paweł Mazur był 18., Piotr Sieradzan – 19., a Miłosz Gondek – 23. Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited wywalczyli: Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski. Trzecie miejsce i brązowe medale dla Polski zdobyli: Agata Porębska, Paweł Mazur i Piotr Sieradzan.

Czytaj także - Groźny wypadek na skrzyżowaniu w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u