Półmaraton w Skwierzynie

18 październik 2016
Autor: 

II Woodwaste Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny odbędzie się 23 października w niedzielę.

Bieg uliczny na dystansie 21,097 km rozpocznie się o godz. 10.00 na Rynku Głównym w Skwierzynie.Bieg odbędzie się na trasie: Skwierzyna – Świniary, Świniary – Skwierzyna.

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia. Chodzi także o promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i sprawdzenie swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

W rozmowie z organizatorem dowiedzieliśmy się, że do tej pory zgłosiło się 285 osób, a zapisać się będzie można jeszcze w dniu zawodów.

 

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Skwierzyna: Dwie starsze osoby nie żyją, to małżeństwo. Policja zatrzymała 49-latka!

  Skwierzyna: Dwie starsze osoby nie żyją, to małżeństwo. Policja zatrzymała 49-latka!

  Tragiczne zdarzenie w Skwierzynie. Dwie starsze osoby nie żyją. Do sprawy zatrzymano 49-letniego mężczyznę

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

  Z Helu do Dąbia to 575 km i taki dystans dla chorej Hani przebiegnie żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny. Akcja ma na celu rozpropagowanie aukcji i zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki, która odbędzie się w sobotę w Dąbiu pod Krosnem Odrzańskim.

 • Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów

  Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów

  Przeprawa wodna, pokonywanie terenu różnymi sposobami, kontakt ogniowy, nieustanna praca na mapie i w sekcjach. To zaledwie część zadań, z którymi musieli zmierzyć się terytorialsi służący w skwierzyńskim batalionie, który wchodzi w skład 12 WBOT.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u