II Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Raculce (ZDJĘCIA I FILM)

05 wrzesień 2017
Autor: 

W sobotę, 2 września na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Raculce, odbyły sie II Towarzyskie Zawody Jeździeckie w kategoriach ujeżdżenia i skoków. Celem zawodów było promowanie rekreacji konnej oraz promocja Ośrodka.

Pierwszą dyscypliną było ujeżdżenie. Wzięło w niej udział dziesięć par, jeździec i koń. Zadaniem zawodników było wykonanie serii określonych wcześniej ruchów, figur na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem.

W ujeżdżeniu zwycięską parą okazała sie Anna Miładowska na koniu Meteor, druga była Joanna Wobalis na koniu Szakira a miejsce trzecie przypadło Alicji Chełskiej na koniu Boltaire.

Skoki przez przeszkody to druga konkurencja podczas zawodów w Raculce. W tej kategorii udział wzięło piętnaście par. Koń i jeździec musieli pokonać osiem przeszkód w określonej kolejności i czasie, z jak najmniejszą liczbą zrzutek i przypadków nieposłuszeństwa konia. Za każdy błąd para koń i jeździec otrzymywali punkty karne. W tej konkurencji zwycięża ten, kto zgromadzi jak najmniejszą liczbę punktów karnych, a w przypadku wyrównanego wyniku, ten kto pokona tor w krótszym czasie. Podczas skoków sprawdza się umiejętności, dokładność i wytrenowanie konia skaczącego pod jeźdźcem.

W skokach jako pierwszy na podium stanął Szymon Gnach na koniu Modlin, miejsce drugie zajęła Marysia Maksymiuk na tym samym koniu a miejsce trzecie przypadło Annie Nowickiej na koniu Huana.

Najmłodszą zawodniczką biorąca udział w zawodach a zarazem konkurencji skoków była siedmioletnia Julia Gnach na koniu Frodo.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach zostali nagrodzeni wieloma nagrodami w tym pamiątkowymi pucharami. Tym, którym szczęście mniej dopisało również rozdano pamiątkowe nagrody pocieszenia. Dzięki wspanialej organizacji i jeszcze wspanialszym gościom i uczestnikom, kolejne zawody można uznać za bardzo udane.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u