Młoda Wataha rewelacyjnie zakończyła rugbową jesień!

24 październik 2017
Autor:  Rugby Club Zielona Góra

Turniej w Ścinawie był ostatnim tegorocznym turniejem Dzieci i Młodzieży, w którym grała zielonogórska Wataha.

Młode Warchlaczki robią postępy z turnieju na turniej. Tym razem zaprezentowały się najlepiej w całej swojej historii. 

Zacznijmy od najstarszych:

- w kategorii Młodzika nie posiadamy jeszcze pełnego składu więc Oskar i Szymon wspierali zespół Miedziowych Lubin i solidnie popracowali na 2 miejsce Miedziowych w tej kategorii.

- w kategorii Żaka Wataha zaczęła rewelacyjnie ogrywając w bardzo wyrównanym meczu Miedziowych Lubin 6:5, następnie dość pewnie pokonali Wojowników z Nowogrodźca by na koniec ulec Husarowi Bolesławiec. Ponieważ jednak Bolesławiec chwilę wcześniej nie sprostał rozpędzającym się Miedziowym. 3 z 4 zespołów miało dokładnie taką samą ilość punktów meczowych a bilans przyłożeń zdecydował o ostatecznych lokatach.

Miejsca:

 1. Miedziowi Lubin,
 2. Wataha RC Zielona Góra,
 3. Husar Bolesławiec,
 4. Warriors Nowogrodziec

- czas na najmniejsze Warchlaczki, które dokonały "niemożliwego" - wysoka wygrana z Wojownikami 6:0 i przegrana z Husarem 2:4 były bardzo satysfakcjonującymi wynikami patrząc na historię poprzednich turniejów i wtedy Warchlaczkom wyrosły pierwsze kiełki. W meczach rewanżowych jeszcze raz stratowały Wojowników z Nowogrodźca 5:1 by na koniec odgryźć się Husarowi 3:0 i pewnie wygrać swoją grupę wiekową.

Pierwszy w historii młodzieżowej Watahy puchar (pucharek) za 1 miejsce, powędrował w ręce kapitana Kacperka Bartczaka który co trzeba dodać był również najlepszym zawodnikiem Naszych mini żaczków.

Warchlaczki - Gratulacje od Starej Watahy :)

Na zakończenie jesieni chcielibyśmy serdecznie i całego serca podziękować Naszym Przyjaciołom, którzy podobnie jak My sami uwierzyli w dziecięce i młodzieżowe rugby:

Eurobox24, Latexpol, DariuszBiczyński.pl - fotografika kreatywna

 

 • Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Wataha podejmuje lidera w 3. kolejce I Ligi Rugby

  Czas na 3. kolejkę I Ligi Rugby, w której Wataha Rugby Club podejmie na swoim boisku Arkę Rumię. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 27.04 o godzinie 16:00 na boisku UZ przy ul. Wyspiańskiego 58.

 • Ostatni sprawdzian rugbystów Watahy przed ligą

  Ostatni sprawdzian rugbystów Watahy przed ligą

  Rugbyści Watahy RC Zielona Góra w najbliższą sobotę rozegrają ostatni test mecz przed rozpoczynającym się w pierwszy weekend kwietnia sezonem I ligi. Przeciwnikiem Dzików będą Miedziowi Lubin a mecz zostanie rozgrywany na boisku w Zawadzie przy ul. Kożuchowskiej o godzinie 16:00.

 • Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

  Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

  W minioną niedzielę rugbiści zielonogórskiej Watahy rozegrali pierwsze test mecze przed zbliżającym się sezonem. Na nowo otworzonym obiekcie „Plek centrum sportu” w Poznaniu Dziki zmierzyły się z pierwszoligową Spartą Jarocin i drugoligowym Chaosem Poznań. Mecze rozgrywane systemem 2x20min każdy z każdym, bez kopów na bramkę.

 • Zaproszenie na mecz I Ligi Rugby Faza Play-Off Wataha RCZG vs Sparta Jarocin

  Zaproszenie na mecz I Ligi Rugby Faza Play-Off Wataha RCZG vs Sparta Jarocin

  Już w sobotę 13 października ostatni mecz I Ligi Rugby w Polce. Zielonogórska Wataha podejmować będzie Rugby Klub Sparta Jarocin. Będzie to trzeci mecz w rozgrywkach fazy play-off.

 • Spór o nazwę. WATAHA w nazwie dwóch zielonogórskich drużyn

  Spór o nazwę. WATAHA w nazwie dwóch zielonogórskich drużyn

  Jesteśmy niezmiernie zaskoczeni faktem, iż nasze pomysły i projekty, głównie dotyczące rozpoznawalności Klubu cieszą się ciągłym zainteresowaniem i grupą naśladowców - informuje Zarząd Wataha Rugby Club Zielona Góra. 

 • W sobotę pierwszy mecz fazy Play Off II Ligi Rugby

  W sobotę pierwszy mecz fazy Play Off II Ligi Rugby

  Mecz rozpoczynający rundę Play Off pomiędzy miejscową Watahą RC Zielona Góra, a RC Legia Warszawa zostanie rozegrany w sobotę 16. września o godzinie 15.00 na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego 58.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u