Obiecujące starty Martyny

20 luty 2018
GKT "Nafta"

Obiecująco rozpoczęła nowy rok Martyna Kubka z „Nafta” Zielona Góra.

Zielonogórzanka wystąpiła w dwóch turniejach z cyklu ITF Grade 4 w Szwecji, w obu dochodząc do ćwierćfinału w grze pojedynczej. W obu imprezach Martyna zaprezentowała się dobrze w walce o półfinał ustępując wyżej rozstawionym zawodniczkom. W deblu startowała tylko w pierwszym turnieju i występ zakończyła zwycięstwem w całej imprezie w parze z Austriaczką Mavie Osterreicher.

Po turniejach w Szwecji i tygodniowym odpoczynku Martyna wyjechała na turniej ITF Grade 2 na Ukrainę. W trudnych, zimowych warunkach w Czerkassy w pierwszej rundzie pokonała ukraińską kwalifikantkę, żeby w walce o ćwierćfinał zmierzyć się z 1 rozstawioną Viktoriją Petrenko (UKR). Po zaciętej walce Martyna wygrała ze 107 w rankingu ITF tenisistką 4:6, 6:3, 6:3. W ćwierćfinale pokonała byłą nr 2 w Europie Lyubov Kostenko(UKR) 6:4, 6:3. W walce o finał uległa reprezentantce Uzbekistanu Yasminie Karimjanovej 6:4, 4:6, 0:6. Równocześnie w deblu w parze z Weroniką Falkowską dotarły do półfinału, gdzie przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju Rosjankami Lerą i Niną Olyanovskimi. Po udanych startach Martyna awansowała na 250 miejsce w rankingu ITF Juniors i zbliżyła się do realizacji swojego celu na ten rok, którym jest kwalifikacja do turnieju US OPEN.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.