Lwy z Częstochowy ogrywają Falubaz. Przegrywamy po raz pierwszy u siebie!

22 kwiecień 2018
Autor: 
Lwy z Częstochowy ogrywają Falubaz. Przegrywamy po raz pierwszy u siebie! Redakcja

Trzeci mecz w ekstralidze i już druga porażka. Żużlowcy Falubazu Zielona Góa przegrali na własnym torze z Włókniarzem Częstochowa 44:46.

Żużlowcy Falubazu mimo ambitnej postawy nie byli w stanie sprostać ekipie prowadzonej przez byłego trenera zielonogórzan Marka Cieślaka. Początek zawodów nie zwiastował niczego dobrego. Po kontrowersyjnych decyzjach arbitra (wykluczenie Sebastiana Niedźwiedzia i lotny start Adriana Miedzińskiego) Włókniarz po 3. wyścigach prowadził 12:6. Falubaz odrobił jednak te straty, a nawet wyszedł na prowadzenie. Częstochowianie mieli w swoich szeregach znakomitych Fredrika Lindgrena i Adriana Miedzińskiego. Ta dwójka „trzymała” wynik i dzięki nim goście do wyścigów nominowanych przystępowali z dwupunktową zaliczką.

Niestety w 14. wyścigu Falubaz tylko zremisował. (Zengota, wygrał, ale Protasiewicz przyjechał ostatni). O wszystkim zadecydował ostatni wyścig. W nim – mimo prowadzenia Falubazu na pierwszym łuku - znów niezawodny był Lindgren. Szwed minął Jensena i Dudka i częstochowianie cieszyli się w z dwóch punktów. Remis okazał się w ostatecznym rozrachunku zwycięski.

- Szkoda tego meczu, bo można było wygrać. Pracujemy dalej – mówił najlepszy w naszej ekipie Patryk Dudek. Do niego nie można mieć pretensji. Reszta zielonogórzan jeździła w kratkę, a to za mało na bardzo silną ekipę spod Jasnej Góry.

Falubaz doznał drugiej porażki w ekstralidze, a w piątek zielonogórzanie zmierzą się w Lesznie z mistrzem Polski – Unią.

Punkty:

Włókniarz: Leon Madsen 6+2 (2,0,1*,2,1*), Tobiasz Musielak 7+1 (1*,1,2,1,2), Adrian Miedziński 10+2 (3,2*,2*,3,0), Fredrik Lindgren 14+1 (2*,3,3,3,3), Matej Zagar 5 (1,2,2,0), Michał Gruchalski 3 (3,0,0,), Mateusz Świdnicki 1 (1,0,0,)

Falubaz: Grzegorz Zengota 9 (3,1,0,2,3), Michael Jepsen Jensen 7+1 (0,3,1,2,1*), Patryk Dudek 12 (1,3,3,3,2), Jacob Thorssell 4+2 (0,2*,1,1*), Piotr Protasiewicz 6+1 (2*,1,3,0,0), Sebastian Niedźwiedź 1 (0,0,1,), Alex Zgardziński 5 (2,3,0,)

SPONSOREM RELACJI JEST:

bzowy

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u