Derby dla Gorzowa. Stal zdecydowanie lepsza od Falubazu

28 maj 2018
Autor:  Redakcja
Redakcja

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra przegrali ze Stalą Gorzów 43:47 w 95. lubuskich derbach. Rywal z pólnocy był zdecydowanie lepszy. W Gorzowie radość, w Zielonej Górze smutek.

- Szkoda mi chłopaków, bo widziałem jak to wszystko przeżywają po 13. wyścigu. Kolejny raz przegrywamy po zaciętym meczu – mówił po meczu Adam Skórnicki. Menedżer Falubazu - podobnie jak jego zawodnicy – też nie może mieć uśmiechu na twarzy. Jego zespół przegrał już po raz piąty w sezonie i po raz drugi na własnym torze. Z tak mizernym dorobkiem po pierwszej rundzie (tylko cztery punkty) Falubaz musi skupić się na walce o utrzymanie ekstraligowego bytu niż na rywalizacji o play-off. Gospodarze dobrze weszli w mecz. Po 6. wyścigach prowadzili 21:15. Od tego momentu na torze zielonogórskim lepiej radzili sobie goście. Stalowcy wygrywali starty i byli szybsi na dystansie. Gorzowianie przypieczętowali sukces w 13. wyścigu. Po wykluczeniu Piotra Protasiewicza duet Zmarzlik-Walasek pokonał Mikkela Jepsena Jensena 5:1. Stal prowadziła przed wyścigami nominowanymi 45:33 i stało się jasne, że wygra. Podwójne zwycięstwa Falubazu w dwóch ostatnich wyścigach tylko zmniejszyły rozmiar gorzowskiej wiktorii.

- Staramy się, walczymy. Ja ciężko pracuję. Ale efektów nie ma. Słabo jest po prostu – mówił po meczu zrezygnowany Piotr Protasiewicz. 43-letni żużlowiec znów nie pokazał formy sprzed roku. Zawiódł także Grzegorz Zengota, który pytany o przyczyny tak słabej dyspozycji stwierdził: Brakuje mi ognia w jeździe. Pretensji nie można mieć do duetu Dudek-Jensen. Ta dwójka zdobyła aż 27 punktów z 43 zdobytych przez Falubaz. - Cieszę się, ze potrafimy wychodzić jako drużyna z niekorzystnych sytuacji – mówił jeden z żużlowców Stali Szymon Woźniak. Goście stanowili monolit. Świetni byli Bartosz Zmarzlik i wychowanek zielonogórskiego klubu Grzegorz Walasek. Swoje cegiełki dokładali jednak pozostali. - Na pewno byliśmy mniej zestresowani. Na początku popełniliśmy zbyt dużo błędów. Już po sześciu wyścigach była przewaga sześciu punktów. Rozmowy, komunikacja sprawiły, że od siódmego biegu to my nadawaliśmy ton – podsumował trener gorzowian Stanisław Chomski. Falubaz musi się skupić na walce o utrzymanie. Stal dzięki tej wygranej śmiało może walczyć o awans do play-offów.

Punkty:

Stal: Szymon Woźniak 10 (3,2,2,3,0), Linus Sundstroem 4+2 (1,0,1*,2*), Krzysztof Kasprzak 7+2 (0,1*,2*,3,1), Grzegorz Walasek 10 (2,2,3,3,0), Bartosz Zmarzlik 12+1 (3,3,3,2*,1), Rafał Karczmarz 4+1 (1,2*,1,), Hubert Czerniawski 0 (0,0,0,)

Falubaz: Grzegorz Zengota 3 (2,0,1,-,-), Jacob Thorssell 1 (0,1,0,-), Michael Jepsen Jensen 13+1 (3,3,2,2,1,2*), Piotr Protasiewicz 5+2 (1,1,1*,w,2*), Patryk Dudek 14+1 (1*,3,3,1,3,3), Sebastian Niedźwiedź 2+1 (2*,0,0,), Alex Zgardziński 5 (3,2,0,0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u