Medaliści Mistrzostw Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu

26 marzec 2019
Autor:  st. szer. Natalia Rzetelska
Medaliści Mistrzostw Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu st. szer. Natalia Rzetelska
W niedzielę, 17 marca, trzech żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii st. szer. Arkadiusz Polesiński, st. szer. Rafał Polesiński oraz st. szer. Radosław Kuczyński wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Zawody odbyły się w Bukareszcie. Nasi przedstawiciele zmierzyli się w różnych kategoriach. Arkadiusz Polesiński w kategorii wagowej do 82,3 kg niebieskie pasy zdobywając brązowy medal, Radosław Kuczyński o miejsce na podium walczył w kategorii wagowej do 82,3 kg białe pasy. Radosław zajął trzecie miejsce. Rafał Polesiński w kategorii wagowej do 94,3 kg niebieskie pasy zdobył brązowy medal, natomiast w kategorii Open srebrny medal.

W Polsce Rafał i Arkadiusz trenują regularnie od 5 lat w klubie Gladio Lublin, natomiast Radosław zaraził się pasją od Rafała i Arkadiusza na I zmianie PKW Rumunia. Żołnierze twierdzą zgodnie, że Brazylijskie Jiu-Jitsu uczy dyscypliny i szacunku do przeciwnika. Nigdy nie można lekceważyć zawodnika, z którym się walczy. Będąc na IV zmianie PKW Rumunia żołnierze każdą wolną chwilę wykorzystują na treningi w miejscowości Craiova.

Będąc na wyjazdach nie zwalniają tempa, mimo intensywnych przedsięwziąć poligonowych zawsze starają się znaleźć czas na treningi. W środę, 20 marca, Dowódca IV zmiany PKW Rumunia mjr Dawid Butlak po zakończeniu ćwiczeń na pasie taktycznym w Cincu uroczyście pogratulował zawodnikom. Podziękował im w imieniu swoim, jak i pozostałych żołnierzy za trud i godne reprezentowanie kontynentu na arenie międzynarodowej.

Tekst: st. szer. Natalia Rzetelska

Zdjęcia: st. szer. Natalia Rzetelska, archiwum PKW Stachurski

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u