Wataha rozpoczyna sezon

04 kwiecień 2019
Autor: 
Wataha rozpoczyna sezon Wataha Rugby Club Zielona Góra

Rugbyści Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą sobotę rozpoczną kolejny sezon w I Lidze Rugby. Przeciwnikiem zielonogórskich Dzików będzie AZS AWF Warszawa.

Mecz odbędzie się jak zawsze na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego 58 o godzinie 16:00.

Po dobrym poprzednim sezonie, w którym Wataha zajęła 3. miejsce oraz po intensywnie przepracowanej zimie nadszedł czas zmagań ligowych. Z powodu reorganizacji rozgrywek sezon 2019 będzie krótki i nie będzie miejsca na potknięcia, myśląc o wysokiej pozycji na koniec rozgrywek. Sezon zakończy się w czerwcu, a do tego czasu 6 drużyn rozegra tylko jedna rundę bez rewanżu. Poza zielonogórską Watahą w 1. lidze wystąpią: Sparta Jarocin, Arka Rumia, AZS AWF Warszawa, Legia Warszawa i Alfa Bydgoszcz.

Pierwszy rywal Dzików, AZS AWF Warszawa, to Klub posiadający najwięcej, bo aż 14 tytułów Mistrza Polski i 3 krotnie sięgał po Puchar Polski. Jednak kilka lat temu po bardzo słabym sezonie zespół opuścił najwyższą klasę rozgrywkowa i dziś podobnie jak Wataha występuje na jej zapleczu. Obecnie Stołeczna drużyna złożona jest w połowie z doświadczonych zawodników pamiętających jeszcze ostatnie triumfy, a w połowie z nowych, młodych zawodników dobrze przygotowanych do gry szczególnie pod względem taktycznym i technicznym. Wataha i AZS miały przyjemność mierzyć się w poprzednim sezonie 2 razy. Każda z drużyn triumfowała na swoim terenie. Wszystko to zapowiada bardzo mocne i dobre widowisko, gdzie żadna ze stron nie zamierza ustąpić nawet na metr. Dodatkowo dla kibiców na trybunie przewidziany jest słodki oraz ciepły poczęstunek i napoje.

Zapraszamy więc serdecznie całymi rodzinami na inaugurację sezonu 2019 I Ligi Rugby.

Wataha RC Zielona Góra vs AZS AWF Warszawa, stadion UZ ul. Wyspiańskiego 58, sobota 6.04.2019 godzina 16:00.

Źródło: Dariusz Miodek Wataha Rugby Club Zielona Góra

Wataha AZS

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u