W moich żyłach nadal płynie metanol. Andrzej Huszcza o lubuskich derbach

02 wrzesień 2020
W moich żyłach nadal płynie metanol. Andrzej Huszcza o lubuskich derbach Z archiwum prywatnego Andrzeja Huszczy

Pierwsze Derby Ziemi Lubuskiej odbyły się 24 kwietnia 1960 roku. To była pierwsza wygrana dla Stali. Mecz zakończył się wynikiem 30:45 dla Gorzowa. W ciągu 60 lat Stal wygrała 54 spotkania. Jak będzie tym razem?

Żużlem zaczął interesować się gdy miał 12 lat. Gdy Jerzy Szczakiel zdobył złoty medal mistrzostw świata postanowił, że sam zostanie żużlowcem. Licencje zdobył 45 lat temu, w lipcu 1975 roku. Na jego kartach zapisały sie niejedne derby.

- Moje pierwsze derby odbyły sie w latach 70-tych - mówi Andrzej Huszcza, były, znakomity zielonogórski żuzlowiec. - Potem mieliśmy przerwę bo Falubaz spadł do II ligii. Powrócilismy w latach 80-tych. Wtedy wszyscy byliśmy "swoi". Z Zielonej Góry, z Gorzowa. Ze strony sportowej te zawody nie różniły sie od innych. Inaczej zawsze było ze strony kibiców. Dawniej na derby organizowane były specjalne zakładowe autobusy. Jeżeli mecz był wygrany to wszyscy byli zadowoleni. Czasami kibice wracali też z guzami czy z powybijanymi szybami.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.