Już niedługo kolejne ulice Żagania rozświetlą się. Burmistrz Andrzej Katarzyniec ponownie zawarł porozumienie z firmą Enea Oświetlenie w Zielonej Górze na modernizację oświetlenia drogowego na terenie miasta.

Zielonogórski magistrat rusza z projektem - "Parking 1000+". Do 15 października 2018 roku w mieście ma powstać 520 miejsc parkingowych. - To dopiero pierwszy etap tego co będziemy robić - zaznacza Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Ma kosztowac 73 mln zł. Mowa o moście w Milsku. W czwartek 28 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie Rady Koordynacyjnej inwestycji. W rozmowach, którym przewodniczyła członek zarządu Alicja Makarska, wzięli udział m.in. przedstawiciele ZDW i wykonawcy zadania, czyli firmy MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE.

Rozpoczął się remont parteru dworca PKP z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego sub Obszaru Funkcjonalnego oraz Straży Miejskiej. Po przebudowie pasażerowie PKP oraz nowej komunikacji w tym „subnowfowskiej” będą mogli oczekiwać na swój transport w sposób odpowiadający XXI wiekowi: w przyjaznych, ciepłych i nowoczesnych wnętrzach.

Ponad rok temu prezydent Zielonej Góry wpadł na pomysł wybudowania wieży widokowej w naszym mieście. Od tego czasu temat jest szeroko dyskutowany, a zdania są podzielone. W czwartek 27 lipca mieszkańcy Zielonej Góry i dziennikarze mieli okazję zobaczyć wieżę widokową na wyspie Rugia w Niemczech. Widok zapiera dech w piersiach. Czy taka wieża mogłaby stanąć na Wzgórzach Piastowskich...

"Chcemy, by powstało centrum gdzie będzie można przesiąść się z pociągu na autobus „suchą stopą” - mówił kilka miesięcy temu prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podczas podpisywania umowy na budowę Centrum Przesiadkowego. Niestety póki co suchą stopą przejść się nie da. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni są zaniepokojeni. ​

Na tę wiadomość mieszkańcy regionu czekali od wielu lat. Ruszył przetarg na budowę mostu przez Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 – etap II. Obecnie na planowanej do przebudowy trasie wojewódzkiej funkcjonuje przeprawa promowa Milsko – Przewóz. - Inwestycja jest niezwykle skomplikowana, bo na obszarze NATURA 2000. Nie mogłam zgodzić się na wszystkie żądania pseudoekologów. Dzisiaj mamy kompromis i pozytywną opinię środowiskową - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podsumowaliśmy internetową ankietę na najważniejsze priorytety samorządu województwa w 2017 r. Lubuszanie do wyboru mieli blisko 30 propozycji, ale zdecydowanie postawili na zadania związane z modernizacją regionalnych linii kolejowych, na które zagłosowało 56 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach uplasowało się Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (37,5 proc) oraz most na rzece Odrze w Milsku (29,2 proc.).

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u