Tragiczny wypadek na DK12 pod Żaganiem. Jedna osoba nie żyje!

Śmiertelny wypadek na Drodze Krajowej numer 12 między Żaganiem i Szprotawą. Auto uderzyło w drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 8 lipca około godziny 21:20 na 63 kilometrze Drogi Krajowej numer 12 w rejonie miejscowości Bukowina Bobrzańska. Samochód osobowym, którym podróżowała jedna osoba wypadł z jezdni i czołowo uderzył w drzewo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole policji.

Śmiertelny wypadek DK12

Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wykonać dostęp do zakleszczonej w rozbitym pojeździe osoby. Po kilku minutach poszkodowany kierowca został ewakuowany z pojazdu. 

Strażacy podjęli resuscytację kierowcy. Lekarz stwierdził zgon – podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. 

Czynności na miejscu tragicznego w skutkach zdarzenia prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyn oraz okoliczności wypadku.

Utrudnienia DK12

Droga Krajowa numer 12 na wysokości miejscowości Bukowina Bobrzańska jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Małomice. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 2 w nocy. 

Czytaj także – Pożar zboża na pniu pod Świebodzinem. Spłonęło blisko 100 hektarów! (ZDJĘCIA, FILM)