Pożar zboża na pniu pod Świebodzinem. Spłonęło blisko 100 hektarów! (ZDJĘCIA, FILM)

08 lipiec 2023
Autor: 
Pożar zboża na pniu pod Świebodzinem. Spłonęło blisko 100 hektarów! Redakcja

Ogromny pożar pod Świebodzinem. Ogień strawił blisko 100 hektarów ścierniska oraz zboża na pniu. W akcji 13 zastępów straży pożarnej. 

W sobotę, 8 lipca około godziny 17:30 świebodzińscy strażacy otrzymali informację o pożarze użytków rolnych w rejonie wsi Jeziory. Sytuacja była niezwykle poważna i dynamiczna. Ogień za sprawą podmuchów wiatru błyskawicznie rozprzestrzeniał się na kolejne hektary zboża na pniu oraz ścierniska. 

Łącznie w działania gaśnicze zaangażowano 13 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy. W akcję zaangażowano również patrole świebodzińskiej policji. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce działań gaśniczych.


Materiał wideo z pożaru pod Świebodzinem. Zobacz poniżej!


Słup dymu widoczny nawet z Zielonej Góry

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl w trakcie prac rolnych w zespole żniwnym kombajnu, tzw. hederze doszło do pożaru. Kombajnista błyskawicznie zjechał z pola i odczepił element maszyny. Niestety ogień nie został opanowany w zarodku i zaczął szybko się rozprzestrzeniać.

Strażakom udało się opanować pożar około godziny 18:30. Obecnie trwa dogaszanie pozostałych zarzewi ognia oraz dokładne przelewanie pogorzeliska. Miejsce pożaru będzie jeszcze dozorowane przez najbliższe godziny.

- W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy lubuskich strażaków. 

Czytaj także - Poranny pożar składowiska akumulatorów i litu pod Gorzowem Wielkopolskim!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u