Poranny pożar składowiska akumulatorów i litu pod Gorzowem Wielkopolskim!

08 lipiec 2023
Autor: 
Poranny pożar składowiska akumulatorów i litu pod Gorzowem Wielkopolskim! KM PSP Gorzów Wlkp.

Pożar składowiska akumulatorów i beczek z litem we wsi Stanowice pod Gorzowem. Z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej.

W sobotę, 8 lipca około godziny 4:30 w zakładzie utylizacji akumulatorów we wsi Stanowice pod Gorzowem Wielkopolskim wybuchł pożar. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się na składowane w hali oraz poza budynkiem akumulatory. Dodatkowo ogień objął 28 beczek o pojemności 200 litrów z litem. 

Na miejsce zadysponowano łącznie 15 zastępów straży pożarnej. W działania zaangażowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Pożar i wybuchy w Stanowicach

Okolicznych mieszkańców obudziły odgłosy wybuchów, które towarzyszyły procesowi spalania chemicznych odpadów. - Pożar akumulatorów składowanych obok hali i w samej hali. Na zewnątrz około 20 beczek 200l z litem. W hali magazynowej 8 beczek z litem - opisał sytuację na miejscu zdarzenia bryg. Bartłomiej Mądry, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. 

Strażacy w miejsce pożaru podawali prądy gaśnicze piany. Około godziny 8:20 pożar wewnątrz obiektu był już opanowany, jednak na zewnątrz stale się rozprzestrzeniał. Obecnie trwa chłodzenie i dogaszanie. Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. 

Czytaj także - Zderzenie dwóch motocyklistów na lubuskim odcinku A2. Ranna jedna osoba!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u