Tragiczny początek wakacji na lubuskich drogach. Zginęły 4 osoby!

09 lipiec 2023
Autor: 
Tragiczny początek wakacji na lubuskich drogach. Zginęły 4 osoby! Redakcja/Archiwum

Tragiczny początek wakacji na lubuskich drogach. W ciągu dwóch tygodni zginęły 4 osoby. Jak było w ubiegłych latach?

Lubuscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole na głównych arteriach naszego województwa. Odpowiedzialni kierowcy mogą liczyć na cenne wskazówki, jednak piraci drogowi muszą wiedzieć, że nie będzie taryfy ulgowej. Niestety mimo wielu apeli o rozwagę na drogach wciąż dochodzi do wypadków. W ciągu pierwszych dwóch tygodni na lubuskich trasach zginęły 4 osoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Czarny początek wakacji w Lubuskiem

We wtorek, 27 czerwca w Czerwieńsku pod Zieloną Górą doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl zatrzymał się dopiero kilkaset metrów dalej. Śmierć na miejscu poniósł 52-letni mężczyzna, który jechał motocyklem.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w środę, 5 lipca na węźle trasy S3 koło Świebodzina. Kierowca samochodu ciężarowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni, przebił bariery energochłonne i dachował. Życia mężczyzny nie udało się uratować.

W sobotę, 8 lipca na Drodze Krajowej numer 12 w rejonie miejscowości Bukowina Bobrzańska osobowe Audi uderzyło w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp do zakleszczonej kobiety. Niestety mimo reanimacji życia 23-latki nie udało się uratować. 

Pod koniec czerwca na Drodze Wojewódzkiej numer 300 między Bukowem a Gozdnicą doszło do zderzenia osobówki z pojazdem ciężarowym. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niestety mimo wysiłku lekarzy, poszkodowana kobieta zmarła. 

Policjanci apelują o rozwagę na drogach

- Udając się w podróż, zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi, a przede wszystkim przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. To swoisty fundament bezpieczeństwa i gwarancja, że swoim zachowaniem na drodze nie doprowadzimy do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. - podaje podinsp. Marcin Maludy, Oficer Prasowy lubuskich policjantów. 

Jak było w ubiegłych latach?

Według danych lubuskiej policji z 2022 roku w okresie od początku wakacji do 1 sierpnia 2022 na lubuskich drogach doszło do 57 wypadków. W wyniku tych zdarzeń życie straciło 6 osób, natomiast 63 zostały ranne. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u