Konwencja wojewódzka SLD (ZDJĘCIA)

Dziś w Drzonkowie odbyła się Konwencja wojewódzka SLD. Wzięło w niej udział 151 delegatów z całego województwa oraz zaproszeni goście, w tym liderzy partii politycznych, związków zawodowych, organizacji społecznych.

Konwencja poświęcona była podsumowaniu dotychczasowej działalność wojewódzkiego SLD, udzieleniu absolutorium Zarządowi Wojewódzkiemu SLD, przygotowaniom do wyborów samorządowych.

– Dzisiaj mamy kandydata na Prezydenta Zielonej Góry i z tym kandydatem idziemy na wybory – mówi Bogusław Wontor, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD. – Naszym kandydatem jest Tomasz Nesterowicz. Jest radnym i jest jednym z aktywniejszych radnych, jak nie obywateli Zielonej Góry. Czuje to miasto i słyszę tylko pozytywne opinie na jego temat. Zielona Góra zasługuje na lepszego gospodarza.

Sam kandydat informuje, że dla niego ważne jest aby zrobić wszystko, aby zatrzymać młodych ludzi w mieście, a nie budować wieże widokowe.

– Planów jest bardzo dużo – komentuje Tomasz Nesterowicz. – Ostatnie cztery lata zrobiły dużo spustoszenia w Zielonej Górze. Największym celem będzie upożądkowanie przestrzenne miasta. Łączyliśmy się z gmią pod hasłem przestrzeni do rozwoju a okazuje się, że nikt nie myśli ani o przestrzeni do rozwoju, ani o tym jak rozwija się Zielona Góra. Chcę przewartościować kierunek miasta i samych ludzi. Po części już zacząłem realizację planów.

W Wojewódzkiej Konwencji SLD udział wzięli m.in.: Włodzimierz Czarzasty -przewodniczący SLD; Krzysztof Gawkowski – wiceprzewodniczący SLD; Marcin Kulasek Sekretarz Generalny SLD; Bogusław Liberadzki – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego; Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego; Waldemar Sługocki – senator RP, przewodniczący Rady Wojewódzkiej PO; Jolanta Fedak – przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego PSL; Zbigniew Włodarczak – przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego UP; Aleksandra Mrozek – Nowoczesna; Monika Bocian – przewodnicząca Rady Wojewódzkiej OPZZ.