Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego

27 październik 2023
Autor:  Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy
Drugi początek. Wybory parlamentarne 2023 okiem profesora Sadurskiego Radio Wolna Pl

Za nami wybory parlamentarne 2023. Ich wyniki rzucają nowe światło na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. W najnowszym odcinku naszego cyklu audycji "My Polacy," którą zatytułowaliśmy "Drugi początek", gościem był profesor Wojciech Sadurski, znakomity prawnik i politolog. Jego obecność na naszej antenie nie była przypadkowa.

Ostateczne wyniki wyborów 2023

Tematem audycji były niezwykle aktualne i złożone kwestie, którym po wyborach trudno odmówić znaczenia. Profesor Sadurski szeroko wypowiadał się na tematy takie jak "Kogo wyzerować, kogo zdelegalizować, kogo wsadzić, a kogo ukochać". To nie była rozmowa dla tych, którzy szukają prostych odpowiedzi na trudne pytania. Profesor przedstawił złożony obraz sytuacji, w której znajduje się Polska.

Nowy rząd

Nie tylko skupiliśmy się na teoretycznych aspektach prawa i polityki, ale również na realnych wyzwaniach stojących przed opozycją demokratyczną i społeczeństwem jako całością. Rozmowa była nie tylko emocjonująca, ale również bogata w merytoryczne spostrzeżenia i dogłębne analizy. Tego typu dialogi są niezbędne, jeśli chcemy zrozumieć, dokąd zmierza nasz kraj i jakie wybory stoją przed nami jako obywatelami. Zapraszamy i zachęcamy do odsłuchania audycji. To było spotkanie, które z pewnością zasługuje na uwagę i refleksję.

Radio Wolna Pl

Radio Wolna PL to pierwsze radio twitterowe, którego współzałożycielami byli Anna Kacprzyk absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, autorka między innymi audycji „Rozmowy Ani” i „Granice Polskie” oraz Mateusz Żurek prowadzący audycje o tematyce sportowe, czuwający również nad stroną techniczną w realizacji audycji. Ponad rok temu do tego grona dołączyli lubuscy dziennikarze Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy, autorzy audycji „My Polacy”.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Po niszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, przeniósł się do mediów prywatnych. Otrzymał nominację do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

Arkadiusz Olszowy to były dziennikarz Radia Zielona Góra i redaktor Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

W skład redakcji wchodzą również Witold Pronobis, historyk autor wielu książek i publikacji, były dziennikarz Radia Wolna Europa i tam szef działu prasy podziemnej. Zespół uzupełnia Max Fuller pomysłodawca cyklicznej audycji „Granice Polskie”

Wirtualne spotkania z politykami, autorytetami i ciekawymi osobami kraju i regionu. odbywają się na żywo na platformie Twitter i są bezpieczną przestrzenią do dyskusji na tematy ważne dla nas wszystkich. W spotkaniach tych gościli już m.in. Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nieżyjący już Profesor Paweł Śpiewak, Profesor Wojciech Sadurski, dr Hanna Machińska czy Agnieszka Holland oraz wiele innych osób. Oprócz tego w radiu nagrywane są liczne reportaże, relacje i wywiady.

Audycje Radia Wolna PL znaleźć można na platformach Spotify, Tuneln Radio, Google Podcasts, Apple Podcasts i na YouTube.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u