Zderzenie pociągu z samochodem. "Zjeżdżała z przejazdu kolejowego"

27 październik 2023
Autor: 
Zderzenie pociągu z samochodem Fot. Stoją Krosno Odrzańskie/FB

Zdarzenie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Krosna Odrzańskiego. Pociąg towarowy uderzył w samochód osobowy. Są utrudnienia na kolei.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 27 października, po godzinie 15:00.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Połupin pod Krosnem Odrzańskim doszło do zderzenia pociągu towarowego oraz samochodu osobowego marki Jeep Compass.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Nie zobaczyła pociągu?

Kierująca osobówką jechała tzw. "betonówką" w stronę Połupina. Kiedy wjeżdżała na przejazd, prawdopodobnie nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu, który poruszał się z kierunku Zielonej Góry.

- Gdy kobieta zjeżdżała z torowiska, lokomotywa uderzyła w tył pojazdu - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

O sprawie poinformowana została policja oraz przedstawiciele kolei. Na szczęście kierująca osobówką oraz jej pasażerka miały dużo szczęścia i nie odniosły poważniejszych obrażeń. W zdarzeniu najbardziej ucierpiał sam samochód.

- Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierująca samochodem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1200 złotych - informuje kom. Kulka.

Są utrudnienia na kolei

W związku ze zdarzeniem ruch pociągów na trasie Krosno Odrzańskie - Czerwieńsk został całkowicie wstrzymany.

- Na odcinku od stacji Krosno Odrzańskie do stacji Zielona Góra Główna pociąg został odwołany. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie. Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Przejeżdżasz przez tory? Zachowaj ostrożność

Przypominamy, że zbliżając się do przejazdu kolejowego, należy zachować szczególną ostrożność. Trzeba zwolnić i dokładnie upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

- Zatrzymaj się przed znakiem STOP, nie lekceważ czerwonego światła na sygnalizatorze, nie wjeżdżaj na przejazd bez możliwości zjazdu, nie "ścigaj się" z opadającymi rogatkami, w razie niebezpieczeństwa skorzystaj z Żółtej Naklejki PLK znajdujących się na rogatkach lub krzyżach świętego Andrzeja. To 5 podstawowych zasad bezpieczeństwa na przejazdach dla kierowców - podkreśla Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przeczytaj też: Nowe informacje ws. tragicznego wypadku. Kierował młody mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u