Kolizja w Zielonej Górze. Dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Poznańskiej. Na miejsce wezwano służby ratownicze. Są utrudnienia.
Kolizja Zielona Góra – zderzenie osobówek
Informacja o zdarzeniu drogowym wpłynęła do zielonogórskich służb w sobotę, 9 sierpnia, przed godziną 14:10. Na ulicy Poznańskiej tuż za rondem Rady Europy zderzyły się dwa samochody osobowe: Ford oraz Mercedes.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Mercedesa wyjeżdżając z ul. Świebodzińskiej, wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym Fordzie, który poruszał się w stronę Zawady. Doszło do zderzenia, w wyniku którego Ford znajduje się poza drogą, a Mercedes na pasie ruchu w kierunku centrum miasta.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Kolizja w Zielonej Górze – przyjechały służby
Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej, które zabezpieczyły uszkodzone pojazdy. Dojechał także patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.
Pierwsze informacje wskazują, że na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Wszystkie osoby opuściły swoje pojazdy o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem służb.
W miejscu kolizji występują utrudnienia w ruchu. Ulica Poznańska w stronę centrum została całkowicie zablokowana, a ruch przekierowywany jest w ul. Gorzowską. Sytuacji nie ułatwia fakt, że trasa S3 jest cały czas zakorkowana po wypadku, a część osób korzystała z ul. Poznańskiej jako objazd na „starą trójkę”.
Przeczytaj też: Ogromny korek po wypadku na S3 koło Zielonej Góry. Otwarto jeden pas (ZDJĘCIA)