Zielonogórski radny Janusz Rewers zachowuje mandat. Wygrał sprawę w sądzie

26 maj 2020
Autor: 
Zielonogórski radny Janusz Rewers zachowuje mandat Redakcja/archiwum

Za wygaszeniem mandatu Janusza Rewersa głosowano na początku 2020 roku. Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił uchwałę rady miasta.

Powodem było miejsce zamieszkania radnego. Rada miasta wygasiła mandat swojemu koledze, bo uważała, że Janusz Rewers mieszka on w Wilkanowie (gmina Świdnica) a nie Zielonej Górze. Za wygaszeniem głosowali radni KWW JANUSZ KUBICKI - BEZPARTYJNI oraz Piotr Barczak z PiS.

Znany zielonogórski kabareciarz zaskarżył decyzję radnych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Wyrok w sprawie ogłoszono 7 maja. Sąd unieważnił uchwałę o wygaszeniu mandatu. Ponadto nakazał miastu przekazać 497 złotych na rzecz J. Rewersa z powodu zwrotu kosztów postępowania sądowego.

- Wszystkim z serducha dziękuje za ogromne wsparcie. Dziś jest radość! Przyjdzie czas na szerszy komentarz i konferencje - krótko skomentował radny na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie jest prawomocny. Rada miasta będzie mogła zaskarżyć decyzję do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Obecnie czeka jednak na publikację uzasadnienia.

Przypominamy, jak wyglądało głosowanie:

Przeczytaj też: Pożar kręgielni w Zielonej Górze. W akcji 6 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, FILM)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u